Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ügyfélkapus XML megnyitása?

Ügyfélkapus XML megnyitása?

Figyelt kérdés

magyarorszag.hu értesítési tárhelyre érkező dokumentum .XML kiterjesztésű. A fájlba betekintve olyan mint egy weboldal kódja. De egyik böngésző sem (Ie. FF. Comodo.) jelenít meg emberi szemmel értelmezhető tartalmat.


Mivel lehet ezt értelmezni?



2014. jún. 3. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha jegyzettömb sem tudja megjeleníteni, akkor nem XML, csak elrontották a kiterjesztést. Nevezd át pdf-fé, általában azt küldözget az Ügyfélkapu.
2014. jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Oh bocs, most esik le, mit írtál. Igen, ez az XML, avatatlan szemek HTML-nek nézhetik (XHTML szabvány konkrétan XML is).
2014. jún. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez most mit is jelent?
2014. jún. 4. 00:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy amit látsz, az az XML tartalma, nem pedig hiba eredménye. Hacsak nincs egy olyan szoftvered, amelyik képes az ügyfélkapu által előállított XML dokumentumot értelmezni, akkor kénytelen leszel bogarászni.
2014. jún. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor már csak azt nem tudom, hogy az MVH miért küld nekem ilyet?
2014. jún. 4. 08:13
 6/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Gondolom, azóta sikerült megoldani a kérdést, de én most futottam bele ebbe a problémába. Nem kis erőfeszítésembe került megoldani, úgyhogy most leírom a módját, hátha valakinek még jól jön:


Az MVH oldalán a gyakori kérdések közt így szerepel a megoldás:

"1) Kérjük, nyissa meg a www.magyarorszag.hu portált, majd Ügyfélkapus bejelentkezését követően kattintson az Értesítési tárhely menüpontra, majd a Használom a szolgáltatást linkre és végül a Beérkezett dokumentumok-ra.


2) A Beérkezett dokumentumok között jelölje ki a benyújtott kérelmet és kattintson a Tartós tárba mozgatás gombra a tárolása érdekében.


3) Ezt követően kattintson az Érkeztetési szám-ra, majd jelölje be a Fájl mentése opciót és kattintson az OK gombra.


4) Adja meg a mentés helyét és kattintson a Mentés gombra.


5) Végül, térjen vissza a monitoring adatlap benyújtását elősegítő felületre, ahonnan az elmentett kérelmét meg tudja nyitni.


6) Utolsó lépésként kattintson a KR dokumentum nyomtatása linkre, tallózással válassza ki az elmentett xml formátumú fájlt és nyomja meg a Megnyitás gombot. A Nyomtatás gombra történő kattintást követően a monitoring adatlap megnyílik, majd mentse el a pdf fájlt."


Szóval beléptem az ügyfélkapuba. Ott rögtön megjelennek a beérkezett dokumentumok.

Elmentetem a tartós tárba az adott anyagot, majd a szokásos módon letöltöttem. (Rákattint-letölt)

Aztán be kell lépni az MVH honlapjára. Ott jobbra fent lesz egy téglalap: Elektronikus ügyintézés felirattal. Arra katt.

Ezután jobbra az Ügyfélnyilvántartási rendszer téglalapot kell keresni. Arra katt.

Megjelenik a KR dokumentum nyomtatása felirat. Rákkattintva felajánlja, hogy válaszd ki, mit szeretnél kinyomtatni. Itt tallózás után megkeresheted a gépedre letöltött xml dokumentumot. Kijelölöd, és nyomtatás.

Már meg is érkezett olvasható PDF formátumban a dokumentum a letöltések közé, ahonnan elmentheted bárhová.


Csak tudnám miért kell ennek ilyen bonyolultnak lennie!?

Miért nem lehet simán PDF- ben küldeni?


Krisz

2015. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szintiszoli123 válasza:
Kösz Krisz!
2015. febr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gáspár Vvien válasza:
Sajnos nekem nem sikerült, szeretnék segítséget kérni, mert a leírtaknál 5.-6. pontban nem találom azt a tartalmat
2018. márc. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pikkelő válasza:
100%

[link]


Direkt link

2018. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Pikkelő!


Nagyon-nagyon köszönjük!!!!

2022. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!