Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Amikor az OpenBve-ben berakom...

Amikor az OpenBve-ben berakom az Alstom metrót és elindítom az OpenBve-t hibaüzenetet ír ki. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Amikor elindítom kiírja hogy vannak hibák.Utána pedig a metró nem indul el és az ajtók is hibásak.Mindent úgy csináltam ahogy ott leírtak de nem működik.Segítsetek!

2014. jún. 9. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen hibaüzenetet ír? Nem talál valamit? Vagy a textúrák hibásak?


Hibaelhárítási kézikönyv:

1. Honnan töltötted le? SD oldaláról? Mert ha jól tudom, csak ott vannak rendes, működőképes alstom metrók.


2. Hogyhogy nem tudsz elindulni? Annyi kell csak, hogy az irányváltót előre állítod, a kontrollert "0" állásba teszed, megvárod, míg kiold a fék (könnyű felismerni, mert ilyenkor hangos, sziszegő hangot ad), menet pozícióba teszed a kontrollert és már mész is.


3. Mi baja van az ajtóknak? Nem nyílnak vagy záródnak? Az F5-tel a bal oldali, az F6-tal a jobb oldali ajtókat tudod nyitni-zárni. Ha pedig maga az ajtó objektum a hibás, akkor valószínűleg nem elég jó hozzá a géped vagy a videokártyád. Ilyenkor próbáld a grafikai beállításokat alacsonyabbra venni.

2014. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ!


1. A metrót az sd-ejc.info oldalról töltöttem le.


2. Az elindulás előtt mindent úgy csináltam ahogy leírtál már előtte is.Még azt is megcsináltam hogy bekapcsoltam a robotpilótát de akkor sem indult.


3. Az ajtók működnek be is tuodm zárni de bugosak.Ez alatt azt értem hogy alapból be van zárva.Amikor kinyitom mutatja hogy kinyitódik de mégis zárva marad.Egyébként ez nem olyan nagy hiba,csak furán néz ki.

2014. jún. 10. 19:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elindulásnál nem tudom mi a baja. Nem hiányzik belőle valami fájl? Ezeknek kell mindenképpen benne lenni:

-train.dat

-panel.cfg

-sound.cfg

-extensions.cfg

-plugin cuccok (ats.cfg, OS_Ats1.cfg, OS_Ats1.dll)

-objektum mappa


Ezen kívül lennie kell a train mappában egy metro_cab és egy metro_sound nevű mappának. Ezekben pedig egy cab_am5-m2 és egy sound_am5-m2 mappának. Ha nem módosítottad a train.dat-ot vagy telepítettél hozzá valami mást (mondjuk plugint) akkor elméletileg működnie kéne.


Az ajtó hiba oka valószínűleg valami .animated fájlban lévő hiba. Nézd meg az objektum mappát, azon belül annak a kocsinak a mappáját, aminek nem jó az ajtaja. Ebben találsz egy .animated fájlt. Ha nem módosítottad ennek is jónak kéne lennie.


Mindkét hibára megoldás lehet az, hogy megnézed, rajta van-e a gépen a Tao.framework, az SDL meg az OpenAL-OpenGL. ha ezek megvannak nézd meg, hányas verziójú OPENBVE van feltelepítve. A legfrissebb az 1.4.3.-as verzió. Használd ezt. Innen tudod letölteni:

[link]


Itt találsz hozzá egy kis módosítást, ezt akkor érdemes használni, ha metrót vezetsz:

[link]

2014. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm most már az ajtók is jók a metró is elindul.A verzió volt régi az volt a baj.Annyit kérdeznék még hogy a bemondásokat hogy kell beállítani? Mert a metro sound mappa benne van a Train mappába csak nem tudom hogy kell használni,mert a régi orosz metrókocsi bemondásai vannak benne.De mégegyszer nagyon köszi!

2014. jún. 11. 15:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából a bemondásnak mindegy a metro_sound mappa. Ez egy külön mappában van.


Ha szintetizátort használsz, akkor letöltöd az alstomos bemondásokat SD oldaláról (extrák menüpont, M2 állomásbemondó hangkiegészítés). Szintetizátorban a "jelenlegi" mappában lévő scfg-ket töltsd be, akkor jó lesz. Openbve-ben pedig ne az alap route fájl indítsd el, hanem töltsd le szintén az SD oldalról a bemondó hangok nélküli route fájlokat vagy az "_eredeti"- fájlban a ";női utastájékoztatás; indításjelzés" és ";női utastájékoztatás; következő állomás; érkezési állomás" sorok után lévő $Sub(282) = után írd be ezt:


$Chr(59)


a ";utastájékoztatás; indításjelzés nélkül" utáni $Sub(282) mögül meg vedd ki. Akkor nem fogja bemondani a megállókat.


Hagyományos módszerrel elég körülményesen oldható meg. Ott ugyanis úgy néz ki, hogy nem a metró mappájában vannak a hangok, hanem a pályáéban. Ebben még mindig a régi bemondások vannak. Úgy oldható meg, hogy itt is letöltöd a hangokat, kicsomagolod valahova, megkeresed benne a Hangok/Ferfi_2014 mappát, ebből kimásolod a hangokat, és beteszed a Railway/Sound/BpM2/no mappába, felülírva az előzőket. Vagy ha járatosabb vagy pályaépítésben akkor másold ki az egész Ferfi_2014 mappát és írd át a route fájlban az announce parancsoknál a "no"-t "Ferfi_2014"-re.Akkor már az új bemondásokat fogod hallani.



Célszerű egyébként szintetizátort használni, mert azzal egyszerűbb is ez a folyamat és akkor mondatot be vele a hangot, amikor akarod. A pályában lévő bemondónak az a hátránya, hogy mindig egy fix helyen mond be. A szintit itt tudod letölteni:


[link]

2014. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* ...Ferfi_2014 mappát, másold be a Sound/BpM2-be és írd át a route fájlban...
2014. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!