Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Word-ben h kell azt csinálni...

A Word-ben h kell azt csinálni, h a dokumentumom vízszintesen legyen és úgy mint 1 könyv, vagyis a vízszintes dokumentum meglegyen úgy felezve, h a jobb oldalon és a bal oldalon is legyen szöveg, és ilyen legyen kinyomtatott állapotban is?

Figyelt kérdés
Egy könyvet akarok kinyomtatni, ehez szeretném kérni a segítségetetek. =)Előre is köszi
2010. jan. 2. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem Office 2007-em van, az is angolul, de ha neked is ugyan ez akkor talán segít valamit amit leírok.


Felül balról a harmadik menü a Lapelrendezés (Page Layout)

és ezen belül van olyan opció hogy orientáció: ezzel lehet állítani hogy álló vagy fekvő lap legyen.

Egy kicsivel lejjebb pedig ott van az Oszlopok (columns) opció: itt lehet kiválasztani hogy hány hasábra akarod tördelni az oldalt.


Bár megjegyzem ha úgy akarod majd összefűzni ahogy például egy füzet is van, akkor nagyon át kell rendezni az egészet.

Pl egy 30 oldalas könyvnél 1. hasáb lesz az 1. oldal, 2. hasáb a 30. oldal

Következő lapon 3. hasáb a 2. oldal, 4. hasáb a 29-ik oldal és így tovább.


Lehet hogy van Wordben külön olyan funkció is amivel ezt a könyvkötés elrendezés nézetet valahogy egyszerűbben is meg lehet csinálni, sajnos ezt én sem tudom.

2010. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az oldalbeállításoknál van olyan, hogy több oldal laponként az oldalbeállítások lapon ("Több oldal:"). Ilyenkor gondolom lekicsinyíti a szöveget, és nem kell szórakozni hasábokkal. Célszerű ilyenkor kötésmargót is beállítani, 1-2 centit az oldal belső részén. Van, aki jobban szereti az aranymetszést...
2010. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!