Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ashampoo 6-om van, melyik...

Ashampoo 6-om van, melyik opciót válasszam dvd íráshoz?

Figyelt kérdés

Ashampoo 6-om van, szeretnék kiírni egy filmet, de nem tudom melyik opciót válasszam, hogy számítógépen is és dvd lejátszón is lejátssza a dvd-t.

SVCD-t vagy filmfájlok másolása CD/DVD/Blue-ray diszkre?



#film #DVD #DVD írás #ashampoo 6 #svcd
2014. jún. 12. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Az SVCDnek több esélye van szerintem.


A filmfájl másoláshoz meg tudni kell:

1. Milyen formátumú a filmfájlod

2. Azt a formátumot támogatja-e az asztali DVD lejátszód

2014. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

.avi formátumú a film, azt viszi az asztali is.

Köszi a segítséget, SVCD-t választom akkor :)

2014. jún. 12. 11:49
 3/8 Lajos54 ***** válasza:

Az SVCD az egy videó CD formátum (a jobb minőségű, azért S), de ezt sok, főleg régebbi asztali lejátszó nem szereti.

Szabvány DVD formátumot érdemes belőle készíteni, javaslom, olvasd el ezt: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..

2014. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így jó lesz :)
2014. jún. 13. 08:50
 5/8 A kérdező kommentje:

A mini dvd-t is el tudná fogadni az asztali dvd lejátszó?

(Freemake video converter)

Mert így több film férne rá a lemezre. De ha nem biztos, akkor jó lesz a szabvány dvd is, csak kérdezem.

2014. jún. 13. 08:58
 6/8 Lajos54 ***** válasza:

A 8 centisre gondolsz? Valószínű, hogy elfogadja, legalábbis amivel eddig találkoztam, az elfogadta.

Ha a tálca közepében van egy külön bemélyedés (kb. 8 cm átmérővel), akkor igen

Viszont úgy tudom, az csak 1,4 GB...

2014. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam a mini dvd alatt, hogy lehet azzal nem olyan kiváló minőségben rakná rá, mint a szabvány dvd-vel. (Normál méretű dvd-re gondoltam azt használni)

De akkor ezek szerint csak olyan pici lemezre lehetséges az.

2014. jún. 13. 13:41
 8/8 Lajos54 ***** válasza:
A legtöbb úgynevezett "DVD Authoring" programnál (ami lényegében a szabványos DVD formátumot készíti el), lehet állítani a minőséget. Ez természetesen a fájlmérettel szoros összefüggésben van. Tehát, ha nem egy film kerül a lemezre, akkor érdemes így használni. De megfontolandó, hogy a mai DVD árak mellett érdemes-e néhányszor tíz forint megspórolása, annak az árán, hogy rosszabb lesz a film minősége...
2014. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!