Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2D "ládapakoló" programot...

2D "ládapakoló" programot ismer valaki?

Figyelt kérdés

Konyhaszekrény polcok borításához keresek olyan programot, ami több adott méretű téglalapot be tud "pakolni" egy nagyobb adott szélességű téglalapba. (Szóval milyen hosszú anyagot kell venni minimálisan hogy ki lehessen belőle vagdosni a kisebb adott méretű részeket)

Ilyesmit keresek: [link]

Ezzel csak az a gondom, hogy max 1000-es méretet enged (nekem 1400-as kéne), és max 16 darab kis téglalapot enged, nekem 29 db van.

Csak kész program érdekel (Informatikus vagyok, meg is tudnám írni, tisztában vagyok vele, hogy NP teljes probléma, de annyit nem ér az egész, hogy én álljak neki kódolni) Kézzel is megoldhatnám, de hát lusta vagyok:)



#láda pakolás #2d bin packing
2014. jún. 14. 10:51
 1/3 A kérdező kommentje:
És lehetőleg vizuálisan jelenítse meg az eredményt:)
2014. jún. 14. 10:54
 2/3 anonim válasza:
Sikerült találnod azóta? Nekem is hasonló kéne.
2015. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ezt használtam végül:

[link]

De nem volt az igazi es sem.

Bár szépek a screenshotok róla, de eléggé macerás volt a használata, leginkább akkor, amikor módostani akartam valami.

De mivel nekem csak egyszeri alkalomra kellett, és nem is kellett optimális megoldás, csak egy elég jó, igy számomra megfelelt. A befogadó téglalap hosszát nem tudta megadni, de ha én megadtam a méretét (a szélessége fix volt), akkor megmondta, hgoy belefér-e, igy végülis bináris kereséssel sikerült meghatározni a minimális méretet. Meg egyébként is fél méter (kb 10%) nem számitott, az volt a lényeg, hogy ne kelljen 2x annyi anyagot venni, mint szükséges.

Szóval hasznos volt számomra, kézzel mindenképp nehezebb lett volna, mert nagyon sok téglalap volt, és szinte mind különböző méretű.

2015. aug. 24. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!