Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen videó szerkesztőt...

Milyen videó szerkesztőt ajánlotok ilyen célokhoz? (ha lehet ingyenest)

Figyelt kérdés
Azt szeretném, hogy van egy nagy videó a bal alsó sarokban pedig fut egy másik vidi kicsiben.Megoldható ez lehetőleg ingyenes programmal?

#ingyen #program #videó #sarok #kisebb #videószerksztő #bal.alsó
2014. jún. 15. 15:17
 1/5 tabaki ***** válasza:
2014. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, megvan a blender.Bennvagyok a video editorban, be is raktam a kát videót, de hogyan tovább?
2014. jún. 17. 16:06
 3/5 tabaki ***** válasza:

Hm, bocsánat, hogy eltűntem, kissé be voltam havazva, és nem vettem észre, hogy közben írtál. A videószerkesztőre a kép szempontjából nincs szükséged, csak a hang miatt. Ennek a kérdezőnek leírtam, hogyan tudod a nagy videót betenni háttérnek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

Neked természetesen nem egy átlátszó PNG-t kell beraknod, hanem egy megfelelő arányú téglalapot. Az anyaga legyen fehér színű, és ami fontosabb, SHADELESS, hogy a kép árnyékmentesen, a saját színeiben látsszon. Ezután textúraként kérjél egy Image or Movie mintát, és az Open gombbal tallózd be a kis videót. A program beolvasáskor a végére áll, ezért a lentebbi beállításokat változtasd meg a következőképpen: Nyomd meg a Match Movie Length gombot, ez megállapítja, hogy milyen hosszú a videó, és az Offsetet állítsd nullára, hogy az az elejéről kezdje vetíteni.

[link]

A többi beállítás maradhat. Ha a Kamera és a videó tulajdonságait a linkek szerint beállítottad (szükség esetén a hangot is hozzáadtad a Video Sequence Editorban), csak le kell renderelni. A téglalapot tetszés szerint tologathatod ide-oda, vagy méretezheted át, a videó-minta igazodik hozzá.

2014. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

ui.: bocs én sem vettem idáig észre a választ.

2014. júl. 11. 18:33
 5/5 tabaki ***** válasza:

Számomra azóta kiderült örvendetes hír, hogy a File->Import->Images as Planes funkció okosabb, mint képzeltem: Közvetlenül is hozhatsz be vele mozgóképet egy lapon. Tehát megteheted, hogy ugyanúgy, mint ahogy a másik kérdezőnek a PNG-kép esetén elmeséltem, egy videót hívsz be, és az, mindössze a hosszának a fentebb említett egy gombnyomásos beállítása és a Shadeless bekapcsolása után tökéletesen működik. Bravó, Blender!

Én más célra ugyan, de az itt bemutatott öregített intróban használtam fel a lehetőséget:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2014. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!