Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell egy jó történetet...

Hogy kell egy jó történetet kitalálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy pc játékot csinálni(egyedül),egy baj van:nem tudok egy jó történetet kitalálni.Most lehet,hogy ez egy hülye kérdés,de ha valaki még is tud segíteni annak nagyon örülnék.Tényleg minden megvan hozzá,be tudnám programozni meg minden,nem tudok semmilyen értelmes történetet kitalálni.Először horror játékot akartam,kitaláltam valamit,de nem lett az igazi,és most úgy döntöttem,hogy egy akció játékot fogok csinálni,ami egy fantázia világban játszódik(de ez is nagyon rosszul hangzik),és ennek szeretnék egy jó történetet kitalálni,de most semmi nem jut az eszembe.

2014. jún. 15. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
fantáziával :)
2014. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Használd a SAJÁT kreativitásodat, attól fogod igazán a saját alkotásodnak érezni.
2014. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SimkoL ***** válasza:
Edd vagy idd tele magad. Fogsz érdekeseket álmodni, csak ne felejtsd el reggelre.
2014. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akciótörténet, negatív hangvétellel (ami hirtelen az eszembe jutott, de nem biztos, hogy a legjobb). Pár mondatban:


1990-es években járunk, Oroszországban. Három fiatal egyetemista a műszaki karon tanul, és energetikai témákban kutakodik. Egy fénytechnikai cuccokkal foglalkozó vállalat által kiírt pályázat kapcsán belevágnak egy projectbe, ahhol nagyteljesítményű, állítható fényerejű ledekhez kell minél praktikusabb vezérlőelektronikát tervezni.

A munka során kettő srác közülük érdekes eredményekre és számolásokra jutnak, és kissé elterelődnek az eredeti project más irányba : a végén előállnak egy olyan áramkör prototípusával, ami nagyon leegyszerűsítve egy megfelelően paraméterezett műveleti erősítővel (a műveleti erősítőt mindenképp írd bele, ez anno egy orosz találmány volt, amit azért (is) volt nekik praktikus, hogy ha az adásba hirtelen valami cenzúrázatlan dolog került, akkor a késleltetett adást még idejében lekapcsolták), pár tranzisztoros kapcsolóval és egy átalakított led és kondenzátor párosával képes úgy fényt kiadni, hogy csak a bekapcsoláshoz kell párszáz millivoltnyi áram, és utána megtartja az energiát. (ez tudom, úgy ahogy van hülyeség, de laikusoknak és műkedvelőknek hangzatos ;])

Amikor megcsinálják, az egyetemen keresztül megpróbálják promócionálni találmányukat, előadásokat, prezentációkat tartanak, már nagy cégek vezetőinek is, hatalmas tapsviharok közepette.

Csakhogy az Ő sikerüket nem nézi ám mindenki jó szemmel. ;)

A sikerek nyomán egy rejtélyes cégtől egyre inkább ajánlatokat kapnak, találkozóra hívják őket, megpróbálják hatalmas összegek címén megvenni tőlük a szabadalmat. Mivel azonban a srácoknak más terveik vannak, és maga a cég sem tűnik kósernek, teljesen figyelmen kívül hagyják az ajánlatokat.

Azonban amikor ismét tesznek egy tényleg nagy, 100 milió rubeles ajánlatot a szabadalomra, a harmadik srác - aki egyébként is kicsit meg van sértődve, amiért őt részben kihagyták a buliból -, titokban felveszi velük (a céggel) a kapcsolatot. Megállapodnak, hogy hol találkozzanak, hogy az üzletet és megkössék, de kikötik, hogy a srác hozzon el a tervekről egy prezentációt, hogy lássák, hogy valóban működő dologról van szó. Ő így titokban el is cseni azt a floppylemezt, amiről tudja, hogy a kapcsolási rajzok rajta vannak, és elviszi.

Csakhogy a cégnek annál sokkal sötétebb és mocskosabb tervei vannak, mintsem hogy ennyi pénzért ezt a világraszóló szabadalmat megvegyék : Amikor a srác elviszi a dolgokat, és látják, hogy mivel van dolguk, egyszerűen hasbalövik a srácot, és elveszik a floppylemezt. A srác még egy rövid időre a sérülése ellenére el tud menekülni, és megpróbálja értesíteni a másik két társát a "valóságról".

A két társa meg is kapják a vészjelzést, de konkrét dolgokat a harmadik srácnak már nem maradt ideje megüzenni. Röviddel ezután a cég egyik embere hívja őket, ismét... és most már nem titkolóznak terveik felől : pár órát adnak, hogy elküldjék a kapcsolái rajzon lévő komponensek paramétereit és a spéci ledlámpa tervrajzát - amik nem voltak rajta a floppylemezen -, és cserébe sértetlenül megússzák a "fogvatartott" társukkal együtt. (Ők ugyanis nem tudják a story végéig, hogy a harmadik társukat már lelőtték)


Viszont a két srác nem adják magukat olyan könnyen! ;)



.....


És innentől jöhetne a játék lényege.


Mondjuk ha reális befejezést szeretnél - és ezért írtam a negatív hangvételt - szerintem úgy kéne befejezni, hogy a két srác a legvégén sajnos veszít a céggel szemben, bármennyire is okosak és szemfülesek, a cég pedig lenyúlja a tervrajzaikat és fölteszik porosodni a polcra, hogy amikor majd kifogynak az olajból, abból éljenek meg... tudom, így a gonosz győzne, de szerintem így reális.



Ha érdekel ez a történet, és ebben gondolkodnál, akkor írj privátot a részletek megbeszéléséhez!!!

2014. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*elterelődnek = elterelődik


Bocs az esetleges nyelvtani hibákért, de ez szerintem itt még megengedhető. :P

2014. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha kitalált világot akarsz, akkor mindenképp a fantasy műfaj a tuti. Én például kiprószálnám a sötét elf krónikát oc játékban is. A könyv már unalmas
2014. jún. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egyébként rengeteg akció van benne. Harc, vér, harc belek, agyvelő, szerelem, enemi karakter a főhősnek, ármány, kettős érzelmek, mágia, humor, stb...

Pofás kis játékot lehetne összerittyenteni belőle.

2014. jún. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!