Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik oprendszer lenne a...

Melyik oprendszer lenne a legjobb erre a gépre?

Figyelt kérdés

Processzor: Intel Celeron(R) CPU 2.4 Ghz

Ram: 1 Gb

Video kártya: Ati Radeon 9600

HDD : 80 Gb



Volt már rajta win xp, linux mint, xubuntu, lubuntu, de egyikkel sem volt az igazi. Az alapvető műveletek is ( fájlok között böngészés, zene halgatás) nagyon lassúak rajta, a netezésről nem is beszélve, pedig régen ezen neteztünk.

A lubuntuból és xubuntuból a legújabbak voltak rajta. (14.04) Linux mint ből pedig a Petra, mivel mindegyik rendszerkövetelményének eleget tett.


Előre köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 27. 09:01
1 2
 1/13 BigRyder válasza:
Üdv! A megoldás a próblémádra,hogy veszel egykis ramot a gépbe,mert 2.4Ghz-s procid van ráadásul Intel ami viszonylag már egy erősebb processzor. A 2.4 Ghz processzorodat nem használhatod 1GB RAM-mal! Maximum 4GB RAM és mindjárt gyorsabb lesz. Ha megvan a RAM,akkor tegyél fel Win7 Professionalt,mert Intelre az hidd el jobb lesz.
2014. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, de már nem szeretnék beruházni, mert ezt a gépet nem nagyon használom, van jobb csak gondoltam helyre hozom.

Egyébként arammal annyira nincsen baj szerintem, legalábbis amikor lubuntuban néztem az alig 30-40 % on volt, a proci viszont szinte végig 100% pörgött.

2014. jún. 27. 09:10
 3/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul most nézem hogy SD Ram van benne, ami nem olcsó sajnos.
2014. jún. 27. 09:16
 4/13 anonim ***** válasza:

Vitatkoznék azzal a meglátással, hogy az a proci "jó" lenne.

Van egy tök ugyan ilyen összeállítású gép a családunkban, és xp-vel, és linuxokkal sem ért egy fabatkát az egész gép.

Szerintem ez a konfig ennyit tud. :)

2014. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ne mostani oprendszert tegyél rá, hanem olyan 6-7 éveset, azokkal jobban fog menni, és böngészőből is valami régebbi kisebb gépigényűt (én a Firefox v16-ot tettem fel egy ilyen gépre)


Mielőtt leszólnának, tudom, hogy ez nem jó megoldás, hogy régi programokat tegyünk fel, de ezek a programok arra a "gépigényre" készültek.

2014. jún. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 karesz01 ***** válasza:

Hardver oldalról :


1.-A processzor nem PENTIUM hanem CELERON .

A CELERON irodai felhasználásra jó a PENTIUM játék felhasználásra lett tervezve .


2.-A SD-RAM lehet 100MHz és 133MHz , ami a Celeron oldalról nézve akkor 100MHz lehet a gépbe .


3.-A fenti 2 hiba miatt a HDD se lehet jobb , azt is UDMA-100 - as adatkábellel van összekötve és 5400RPM es lehet a gépbe .

(UDMA-133 és 7200RPM)


4.-Alapvetően elavult konfiguráció és lassú .


5.-Portalanítás és ahol kell paszta csere se árt , mivel régi a konfig .


6.-BIOS elem csere


7.-Esetleg a BIOS-ban lehetne tuningolni egy kicsit a gépet , de nem hiszem hogy számottevően gyorsítani lehetne a gépet így .


---

Szoftver oldalról :

Egy ilyen elavult géphez elavult szoftverek kellenek .


-Windows XP SP3 HUN 32bit


-Aimp1-3 (mp3 zene hallgatásra) a WinAmp helyett .


-A böngésző tekintetében is a régebbiekre van szűkség .

(PL:Firefox 14.0.1 HUN 32bit Végleges , Firefox 16.0.1 HUN 32bit Végleges)

(ha a Firefox nagyon visszafogná , akkor még a régi opera lehetséges böngészőnek)


-A gyári videokártya drivert feltelepítve meg is lehet állni , vagy max egy évvel frissebb driverrel használni .


-A régi Windows Commander kellene rá fájlkezelőnek .

(PL:Windows Commander 4.55)


-Vírus keresőnek egy régebbi AVAST FREE verzió , ami nem eszi meg az amúgy is kevés szabad rendszert .


-Rendszer szoftveres karbantartónak a Revo Uninstaller 1.92 HUN vagy akkori CCleaner .

2014. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 CspCsj ***** válasza:
100%

Az akkori Celeronok sajnos tényleg jóval gyengébbek voltak.

Pár hete ismerős cserélt Pentium 1,7GHz-est ilyenre, de még rosszabb lett...egy hét után vissza is rakta a Pentiumot.

Ha a fájlműveletek is nagyon lassúak (mennyire? mihez képest?), akkor ott más gond is lehet.

2014. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért pörög folyamatosan 100% körül a proci?

Nem a képeryőmegjelenítésével van elfoglalva, mert akkor a video driver nem ok.

2014. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az alapvetető műveletek lassúságán azt értettem, hogy pl elhúzom A pontból B-be az ablakot, és lassan rajzolódik ki, ami szerintem azért lehet , mert utána olvasgattam, és valami olyasmit bogarásztam ki ( nem vagyok perfect angolos) hogy az ubuntu 6 vagy az felett nem támogatja a video kártyámat, és így a kirajzolás a cpu feladata.


Ha más nem akkor vissza rakom a régi windowst.

2014. jún. 27. 16:12
 10/13 Tom Benko ***** válasza:
Tegyél egy kanyart Manjaróval, szerintem megéri. Amúgy videokártya memóriája mennyi? Mert amit írtál, az eléggé a kevés vramra hajaz. Valami kevésbé erőigényes ablakkezelőt telepíts, mondjuk FluxBox vagy IceWM ilyen. Ha mégis teljes DE-t akarsz, akkor javaslom sorban az XFCE, LXDE, EDE családokat kipróbálásra.
2014. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!