Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógépes zenei zajszűrésbe...

Számítógépes zenei zajszűrésben tudnä valaki segíteni, vagy tippeket adni?

Figyelt kérdés

Ilyen jellegű, otthoni mikrofonnal készített zongorafelvételeket kellene a lehető legeslegjobban szoftveres úton-módon zajszűrni, hogy élvezhetőek legyenek a felvételek:

[link] (~20 MegaByte, ZIP tömörített)

[link] (~26 MegaByte, 16 bites sztereó WAV)

Mind a két link lényegében ugyanarra a felvételre hivatkozik.

A WAV fájl egy kb. 2 perces tesztfelvétel, ami közvetlenül a mikrofonról felvett jel, retusálás nélkül. A mikrofon a zongorán belül, közel a húrokhoz lett elhelyezve, tehát közelebbről már nem tudom a hangforrást venni.

A zajon hallatszik, hogy egyenletes eloszlású, statikus fehérzaj, de sajnos nagyon erős a zongorahanghoz képest, s én magam sehogyan sem tudom >normálisan< kivenni.


Nem vagyok sem elektrotechnikus, sem hangtechnikus, sem programozó, sem könnyűzenész, úgyhogy a kérdéshez a két linknél többet hozzáfűzni nem tudok, csak a segítségeteket tudom kérni!

A jövőbeli felvételekhez ugyanezek a "környezeti beállítások" lesznek meg - ugyanez a zongora, ugyanez a mikrofon, ugyanezek a paraméterek - magyarán ugyanilyen jellegűek lennének majd a felvételek, AZAZ elképzelésem szerint - ha ilyen lehetséges - az erre a felvételre (amit most tesztfelvételnek linkeltem) kéne megtalálni a legjobban működő zajszűrő módszert. De ebben sajnos én nem vagyok kompetens.


Előre is köszönöm a segítő útmutatásokat.



(Utóirat : Jobb mikrofonra nincs se pénzem, se annyi tudásom, hogy ne vágjanak át az eladók. Kollégiumi ismerős révén volt lehetőségem kipróbálni egy az enyémnél 10× drágább stúdiómikrofont, de az nem hogy jobb lett volna, hanem még annak nagyobb is volt a zaja, ráadásul torzított a felvételen. Magyarán kérlek titeket, ne új mikrofon megvásárlásának utasításával "válaszoljátok" meg a kérdést!)



2014. jún. 28. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jó a link? Vagy csak nekem nem akar behozni semmit?

Hangot kellene az oldalon hallanom, vagy egy fájlt kellene letöltenie a böngészőmnek?


Megj.:

Mindkét link autómatikusan áttnavigált erre az URL -re:

[link]

2014. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, sajnos mostaban ez a hulye szemet ultraweb mindig megprobal kiszurni velem. Elobb az mht oldalakat nem engedte fel, most meg ezt csinalja.

Na ezert utalom az informatikat.... Persze tudom, en nem ertek hozza.


Mindjart megprobalom letorolni az index.html-t, hatha akkor eszhez ter. Egyebkent kiprobaltam masik gepen, ott mukodott, ezert remeltem, hogy csak az en bongeszom hulye. De egyebkent a fajlt kellett volna letoltse a bongeszodnek, es annak a hulye lapnak nem kellett volna bejonnie.


...Hogy utalom ezt az egesz f.ost!!!!!

2014. jún. 28. 18:28
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Ennek a hülye f.osnak minden baja van már, de habár gányoltan, végül megoldottam.

Itt vannak a jó linkek, és szigorúan így, WWW >>nélkül<< menj rájuk:


[link] (~20 MegaByte, ZIP tömörített)

[link] (~26 MegaByte, 16 bites sztereó WAV)


Ha a WAV-ot csak lejátsza, de nem tölti le (mint nálam), akkor a ZIP-et töltsd le, mert abban bitre ugyanaz van benne.


Ha tudsz valamiben segíteni zajszűrést illetően, azt mindenképp megköszönném!

2014. jún. 28. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:

A felvételt a "NERO WAVE EDITOR" nevű programmal valamelyest lehet javítani. De a zajmentes felvétel jobb lenne.

Hogyan rögzítetted a felvételt? Milyen programmal? Mennyire volt hosszú (szerintem túl hosszú) a mikrofon kábele?


A sokkal rövidebb mikrofon kábel is csökkentheti az elektomos zajt (közeli kábelek akár a falakban is vagy más elektromos gépek zaja is bejut a rosszúl szigetelt, vagy túl hosszú mikrofon kábelbe). Azonban a hang alapú zaj megmaradna.


Én személy szerint a hangfelvételt ilyen esetben nem a hang rögzítésével oldanám meg. A húrok mozgását kellene rögzíteni, optikai érzékelők segítségével. Esetleg elektromágneses úton.


Ha van lehetőséged, akkor szerezz be egy előerősítőt (egy minőségi walkman is megteszi) és arra kösd a mikrofont, aztán annak a kimenete mehet egy sima számítógépbe "line-in" -ként. Az előerősítőt szabályozva (rajta lévő hangerőszabályzóval) beállítod azt az optimális értéket, amikor a hang már elég erős ahoz, hogy jol hallható legyen, de még nincs túlerősítve.


Én egy régi magnót használok előerősítőként. A lejátszófej helyére két CR2032 -es elemmel sorbakötve van beforrasztva (az elem cserélhető, ha lemerűlne) a mikrofon csatlakozója és a magnó jack dugójától van egy kábellel összekötve a géppel. Beállítottam a megfelelő hangerőt és az elemek már három éve üzemelnek. Skype hívásoknál is használom, mert a használt mikrofonom így sokkal hangosabb és tisztább, mint közvetlenűl a gép mikrofon csatlakozójába dugva. Kis barkácsolás kellett hozzá, de megérte, mert minőségi hangot kapok a gagyi mikrofontól is.

2014. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Audacity lehetőségét nézd meg, lehet, hogy erre van szükséged:

https://www.youtube.com/watch?v=tbE0LfcKpB0

2014. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!