Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A ramdisk az nem öli meg a...

A ramdisk az nem öli meg a memoriát?

Figyelt kérdés
Nem lesz baja ha használok egy ijet ? xfast ram alaplapomhoz adták és a ramomnak nem lesz baja a sok irás olvasástol ? vagy nem éri meg használni ezt ?

2014. jún. 30. 09:25
 1/6 A kérdező kommentje:
elnézést hogy helyesírási hibákkal írtam le *ilyet csak reggel van és most láttam meg ezt .
2014. jún. 30. 09:31
 2/6 Tengor ***** válasza:

Fizikai szinten DDR RAM a működése során lényegében minden másodpercben a működési frekvenciának megfelelően újra íródik. Ha nem tenné, akkor elvesznének belőle az adatok.

Ha egy szinttel feljebb lépünk, akkor azt látjuk, hogy az oprendszer folyamatosan ír és olvas a memória egyes részeiről. Csak az asztal látod, de a háttér folyamatok folyamatosan dolgoztatják a memóriát.

Ezzel szemben egy RAM disk maximum akkor nyúl a memória számára lefoglalt részéhez, amikor fájlművelet történik - ami lényegesen ritkább, mint a memória hozzáférés.

2014. jún. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ennek nem véges az yrás olvasási sebessége mint az ssdnek ?
2014. jún. 30. 09:55
 4/6 A kérdező kommentje:
vagy is ha rendszere3sen használnám a ram disket akkor se lenen baja a memoriának ?
2014. jún. 30. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy #2 mondja.

Nem fog jobban amortizálódni, mint a normális használattól. A RAM-nak meg mindegy, hogy a területén mi helyezkedik el: egy program adatszegmense, vagy épp egy virtuális lemez.

Én 10 éven át használtam ramdiszket, és semmi baja nem lett tőle a memóriának.

A RAM-ot pedig ne keverjük össze az SSD-vel, fizikailag nagyon különbözik egymástól a kettő.

2014. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösszönöm a gyors választ mind 2 tök nek ment a zöld :)
2014. jún. 30. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!