Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy videó felvevőnél (angol...

Egy videó felvevőnél (angol nyelvű) az EV menüpont alatt mit lehet beállítani? Pl ilyen lehetőségek vannak 0. 0 -1/3 -2/3 +1/3 stb stb (? )

Figyelt kérdés
Esetleg ezeknek a beállításoknak van köze ahhoz hogy szaggat a felvétel? (pontosabban felvételnél nem látszik, hanem a felvett anyag visszanézésekor. Ez egy autós kamera egyébként(egy HD DVR),de már kezdek odáig eljutni,hogy földhöz b...annyira felcsesz.Memóriakártyával lehet gond?(kingston 16gb)jó márka ez vagy gatyi?

2014. jún. 30. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak annyit találtam, hogy az EV az Exposure Value rövidítése. Az meg élességgel vagy fényességel/világossággal kapcsolatos szerintem, bár ehhez nem értek...


Egyébként asszem a biztonsági kamerák általában kevés képkockát vesznek fel, így szaggatni fog a felvétel. Olyan lesz, mint egy képregény szinte... Ennek az az oka, hogy így kevesebb helyet foglal egy videó. Ha meg 0-24-ben kell mennie egy kamerának, akkor az nem elhanyagolható tényező.

Nem lehet, hogy ennél a kameránál is erről van szó?

2014. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!az jó mert többek közt az is baja,hogy nagyon fényes a kép,de érdekes,hogy ez változó.Úgy értem hogy bekapcsolás függő(anélkül változik,hogy állítanék rajta)Nem szabadna szaggatnia,a youtubon egyik sem szaggat(Teszt videok)A 32 gb kártyával is azt irja,hogy max 4 órát tud rögzíteni.Annyi is elég,mivel ez egy esemény rözítő kamera(baleset tisztázás stb)így ha valami gond van akkor egyből visszatudod nézni,úgy értem hogy nem marad magára a kamera 24 órára(nem kell neki sok hely a rögzítéshez)
2014. jún. 30. 10:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az EV fényértéket jelent. a negatív értékek alulexponálást jelentenek (sötétebb lesz a kép) a pozítivak pedig túlexponálást. Kísérletezz vele, vedd fel ugyanazt a jelenetet többféle beállítással. A Kingston jó márka, de különböző sebességű típusokat gyárt. A kamera leírásában szerepel milyen gyorsaságú kártya kell hozzá. A gyorsabb kártya drágább is.
2014. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!