Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb videószerkesz...

Melyik a legjobb videószerkesztő gyenge számítógépen?

Figyelt kérdés

2 GB ram és Intel Dual Core 2 x 2,8 GHz manapság igen csak gyenge de sajna nekem csak erre futja.

Melyik a legjobb videószerkesztő program?

A Premier Pro és az After effect 30 napos teszt alatt nem győzött meg mert egy 5 perces videót is 1 vagy 2 óra alatt renderel le.

Sony Vegas is nagyon lassan dolgozik mert ugye nagyon kicsi a gép még ha 64 bit-es utasításkészletről van is szó.

Melyik a legjobb videószerkesztő program ami igazán gyors?



2014. júl. 1. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Windows Movie Maker

PowerDirector

Camtasia Studio 8

Ezekkel próbálkozz,bár legjobban a Movie Maker-t ajánlom.

2014. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm.

Azt szoktam használni csak a többsávos szerkesztő felületet hiányolom belőle.

mert nem árt 3 videó sáv néha hogy jobb legyen a vágás vagy épp ha vízjelet akarok rakni a videóba.

Esetleg több sávon hang is.

2014. júl. 1. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Lightworks
2014. júl. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Camtasia studio 8 at javaslom én is.

Bár azt megjegyzem, hogy a renderelési idő, az elsősorban a géptől függ, és nem a programtól. Ugyan azt a videót gyakorlatilag ugyan annyi idő alatt rendereli le a Vegas is, mint a Camtasia. Természetesen megegyező feltételek mellett.

A Camtasiarol nézd meg a YouTube-on a videósorozatomat.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLp2_h9n7O_fQVp75qMM53..

2014. júl. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lajos54 ***** válasza:

Van egy kisegítő lehetőség, ami gyengébb gépeken lehet aránylag jó megoldás.

Minden olyan, a háttérben futó programot, ami lényegében felesleges, le kell állítani a videoszerkesztés elkezdése előtt. Megszakítani az internetkapcsolatot, kilőni a vírusvédelmet. Elég sok erőforrás felszabadul, amit a szerkesztőprogram fel tud használni.

Csak nem szabad elfelejteni utána visszakapcsolni a dolgokat, elsősorban a vírusvédelmet.

Igazából legcélszerűbb újraindítani a gépet.

2014. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Lightworks van linuxosban is, egy minimalista felületű Mint LXDE vagy XFCE nagyon jó lehet alá, és nem kell leállítgatni semmit, hogy pár megánál ne legyen több a rendszer ramigénye.
2014. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a segítséget mindjárt utána nézek


#5

Lajos54 köszönöm a segítséget.

Nem szokott futni a háttérbe csak ami éppen szükséges.

A vírusirtót meg nem szoktam lekapcsolni mert nem használ túl sokat. Ha éppen frissít akkor a processzorból 10~15% körül.

Persze ez tényleg egy lassú számítógép és sajna hiába akarok jobbat venni mióta leépítés volt azóta munkahelyem sincs és így még éhen is halhatok.

2014. júl. 6. 17:01
 8/8 Lajos54 ***** válasza:

Az igaz, hogy némelyik víusvédelmi program nem használ TÚL SOK erőforrást, de sok kicsi sokra megy, főleg, ha nem egy erőműről, hanem gyengécske gépről van szó. Amíg gyengébb gépen használtam a Pinnacle Studio szerkesztőprogramot, nagyon jól bevált az eredetileg hozzá javasolt "EndItAll" nevezetű program. Elindítása után mindent kilőtt, amit csak lehetett, és észrevehetően jobban tudott futni a szerkesztő. Sajnos, az hiszem csak XP-ig működik.

De szerintem a manuális leállítás is ugyanilyen jó lehet, az Msconfig-ban érdemes megnézni, mik futnak a gépen.Haösszesen csak 10-15%-ot nyerünk is, meglehet, hogy észrevehetően könnyebben dolgozik a program.

Amit még kevesen vesznek figyelembe: érdemes lehet mégegy HDD-t beiktatni. Maga a program a C meghajtón legyen, de a nyers videófájl, illetve az, amit szerkesztünk, és ahova dolgozik a program, az a másikon. Az már csak elnevezés kérdése, de legyen ez mondjuk a D. Ja, és minimum 7200 rpm legyen a fordulatszáma. Ezzel a felállással sokkal könnyebben, és főképpen gyorsabban tud dolgozni a szerkesztőprogram.

2014. júl. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!