Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség a Mozilla...

Mi a különbség a Mozilla Firefox és a Comodo Icedragon között?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Két külön böngésző. Mi a különbség az Opel és Ford között?
2014. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az icedragon firefox alapú... majdnem ugyanúgy is néz ki mint a firefox , csak elvileg biztonságosabb gyorsabb és "nem közöl adatokat a felhasználókról"
2014. júl. 2. 21:04
 3/6 A kérdező kommentje:
A kérdést azért írtam ki , mert biztos van olyan is, aki jobban tudja mint én , és kíváncsi lennék a véleményére.
2014. júl. 2. 21:05
 4/6 belapus ***** válasza:
Nem használom az IceDragont, de a Comodo leginkább a biztonsági szoftvereiről ismert ( tűzfal, antivírus stb. ), ezért úgy gondolom, hogy ez a böngészője is, akárcsak a Dragon valamivel biztonságosabb lehet, mint a többi, ideértve a Firefoxot is.Legalábbis a Comodo állítása szerint.
2014. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csacsi2 ***** válasza:
100%

Nem használtam még amit írok csak saját vélemény...

(firefoxot használok jelenleg és semmi bajom vele.)


-Valaminek a "másolata" nem hiszem, hogy jobb mint az eredeti.

-Dragon ha jól tudom azt a motort használja mint a chrome, ha áttértek a Firefox motorjára (ennél a böngészőnél) akkor abban nem lehet akkora gyakorlatuk, tapasztalatuk (biztos értenek hozzá nem ezt mondom mielőtt...)

-Új böngésző, még nem lehet rá mondani hogy kiforrott

-Biztonság terén a firefox is jó kiegészítői révén (noscript, adblock...)

- Comodo nagy előnye a biztonság. ezt főként a biztonságos DNS használatával éri el. Biztonságos dns használata nem mindig jó. Sok oldal nehezményezi és lassabb mint a szolgáltató dns-e. DNS meg amúgy is beállítható a windows-ban! Csak összehasonlítás kevéért:

[link]

Arrol nem beszélve, hogy a biztonságért nem elsősorban a böngésző felel, hanem a tűzfal. Ha nincs használhatsz bármilyen böngészőt, előbb utóbb vírusos lesz a gép.


Minden esetre nem rossz elgondolás a comodo részéről, ki kell próbálni és ha jó akkor használni! Valószinü én is kipróbálom majd.

2014. júl. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A comodo-nak két böngészője van a dragon (chrome alapú) és az icedragon (firefox alapú), előbbit csak rövid ideig használtam , mivel fapadosnak találtam.

Az icedragon nálam gyorsabb is , kevesebb helyet foglal el a gépen (firefox azt hiszem 70 MB-ot , ez meg 35 MB-ot) , persze tudom , hogy ez nem számít sokat. A firefox kiegészítői felvihetők az icedragonra is. Hátránya a ff-hoz képest , hogy nincs hozzá magyar fordítás valamint jelenleg szinkronizálás sincsen. Viszont én lastpass-t (kiegészítő , minden böngészőhöz elérhető) használok , a könyvjelzőket és a speed dialt ("gyorshívót") importálom.


Nekem tetszik az icedragon , szerintem egy próbát megér.

2014. júl. 3. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!