Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ekkora akadást okozhat egy...

Ekkora akadást okozhat egy játéknál ha 64bit helyett 32bites op. Rendszert használok?

Figyelt kérdés
Van néhány játék ami eléggé akadt a gépemen pedíg a rendszer követelmény megvolt, viszont a legutobbinál (DreadOut) megnéztem és láttam hogy 64bites a követelmény nekem viszont 32bites op. van fent a gépemen. E miatt akadnak a játékok és egy 64bites oprendszer cserével minden megoldódna?
2014. júl. 2. 21:02
 1/1 P.O.C. ***** válasza:

Valószínű, mivel a hivatalos ajánlott gépigény 8 GB RAM -ot ír elő. Ha ennyi RAM -od van, de csak 32-bites rendszered van hozzá, akkor 3 GB -ot tud használni a játék, mivel a 32-bit által max megcímezhető területből (4 GB) még lejön a videokártya RAM -ja is.


Egyébként nem jellemző, hogy egy 32-bites szoftver gyorsabb 64-bites rendszer alatt, sőt tesztek alapján kb 1% -al lassabb is.

Mivel a mai játékok 99% -a még mindig 32-bites, így a nem sok RAM -ot zabáló játékok esetén nem jelent hátrányt a 32-bites rendszer. Kérdés az is mire optimalizálták a fejlesztők. Mert ha a minimumnak is 64-bit van megadva, akkor erősen ajánlott azt használni.

2014. júl. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!