Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most váltottam Win8-ról...

Most váltottam Win8-ról Ubuntu 14. 04 -re Milyen programokat ajánlanátok Ubuntu-ra, amit úgy kapásból érdemes telepíteni, vagy ami szerintetek nem hiányozhat róla?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyanok válaszoljanak akik legalább már láttak Ubuntu -t :)

2014. júl. 2. 22:01
 1/9 tabaki ***** válasza:
Gondolom, egy LibreOffice mindenképpen hasznos, egy Gimp is, nálam a Blender is kötelező, de legyen már valami saját érdeklődési köröd. Az enyémből még tudnék néhányat, de én nem vagyok te.
2014. júl. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a LibreOffice alapból rajta van, és photoshop párti vagyok, a saját érdeklődési köröm megvan, ezen felül viszont miért ne kérdezhetnék, ha lehet akad aki tud valami újat mondani!!!
2014. júl. 3. 10:48
 3/9 tabaki ***** válasza:

No jó. Bár én inkább annak a pártján vagyok, hogy az ember linuxon linuxos programokat használjon, de a CS3 jelentéktelen problémákkal ugyan, de állítólag futtatható Wine emulátorral. Tehát akkor elsőként: Wine. Azért remélem, idővel leszakadsz a Windows köldökzsinórjáról...

Akkor mondok még. Mivel nem emlékszem már rá, hogy hajdanában-danában mi volt benne az eredeti rendszerben, előre is bocsánat, ha úgy járok vele, mint a LibreOffice-szal. Hasznosnak tartom, ezért telepíteni szoktam pl. a következőket:

POV-Ray, Wings3D, MakeHuman, MeshLab, Sunflow, FreeCAD, Sweet Home 3D, Inkscape, Xara Xtreme, MyPaint, Synfig Studio, Tupi, Pencil, FontForge, Scribus, Texmaker, GeoGebra, K3b, Audacity, Avidemux, Lightworks, VLC, MuseScore, Lilypond/Denemo, Lazarus, Code::Blocks, Eclipse, Gambas, NetBeans, Geany, Kompozer, Arachnophilia, Dropbox, gFTP, Midnight Commander, Dosbox, Wine.

2014. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

WINE már megvan, az volt az első 1-2 régi portable program miatt.

a leszakadás nem lesz gond, de van 1-2 dolog ami mindenképp kell a munka miatt, irodai és grafikai szoftverek hogy ne legyen gond a melós kompatibilitás miatt :)

A Tippeket köszönöm, végig fogom nézni mi az ami nekem is beválhat, és mi az amit sokra nem tudok használni :)

2014. júl. 3. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Videó: Smplayer. A Vlc-n nem tudom mit esznek annyian, Windows-on is utáltam.

Zene: Clementine / Amarok (KDE)

Képnézegető: Xnview / Gthumb/ Gwenview (KDE)

Képszerkesztő: Gimp, bár a Kritát (KDE) jobban szeretem.

Fotókezelő: Digikam + Showfoto (KDE)

Böngésző: Firefox / Chrome

Torrent: Qbittorrent / Ktorrent (KDE)

Skype

Fájlkezelő: Krusader (KDE)

Irodai programcsomag: Libreoffice

Pdf olvasó: Evince / Okular (KDE)

Pdf szerkesztő: pdfmod

Sticky notes: Knotes (KDE)

Fejlesztés: Eclipse

UML: Umrello (KDE)


Én ezeket használom, amíg jobbat nem találok. Igaz, nem Ubuntun. Abból bőven elég volt 4 év, még sok is. Kiindulópontnak viszont nem rossz.

2014. júl. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

OFF

Win8-ról ubuntura váltani olyan, mint Ferrarit lecserélni egy trabantra. Bocs, ezt a "poén"-t nem hagyhattam ki.

2014. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

OFF

@fourelements:

Ez is egy vélemény... Történetesen nem egyezik Tom Benkoéval:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

Meg az enyémmel sem...

ON

2014. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

OFF

Persze. :) Kinek mi jön be, mit tud jobban használni. Nem fogok emiatt senkit mínuszokkal dobálni. Tiszteletben tartom mások véleményét, tudását, tapasztalatát. Nekem az általam írt valóban a tapasztalatom. Hát ennyi. :)

2014. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ferrari Trabant hasonlat akkor élethű ha nem felejtjük megemlíteni hogy Ferrari 1-2 havonta ül be a szervizbe egy vagyonért és sok sok időért, a Trabant meg ingyen is visz ahová és amikor akarod, még ha néha kicsit lassabban is... :)

És ez a nem mindegy. :)

Az már csak külön elismerés a Linux-nak hogy nem ellenségeskedik, pl. ha win mellé raksz Linux-ot, a Linux hagyja hogy ezt tedd, de ha linux mellé raksz win-t, a win egyből úgy átírja a BOOT-ot hogy nem férsz hozzá a Linuxhoz.

A Linux programjai ingyenesek, a Linuxon láthatod a WIN partíciókat és a Linux engedi használni a WIN exe alkalmazásokat, a win ebből egyiket sem engedi :)


Mondom mindezt kb 15 év Windows és közel az elmúlt 2 év Linux használata után. :) Szóval tapasztalatból és nem csak agyoncsépelt 'háborús' véleményekből. :)


SZABAD-SZOFTVER FOREVER! ;)

2014. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!