Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Word-ben valamilyen...

Microsoft Word-ben valamilyen módszer létezik egy saját betűtipus létrehozásához?

Figyelt kérdés
Buta kérdés tudom jól de minapp épp elgondolkodtam hogy vajon ilyen létezik e? Hogy mindjuk akár a saját kézirásom beállitani egy betűtipusnak, és amikor irok akkor olyan legyen mintha tényleg én irtam volna. Ilyen módszerről még nem hallottam, valószinűleg nem is létezik, de egy próbát megtettem azzal, hogy itt megkérdeztem :D
2014. júl. 3. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen, a betűtípus nem a Word hatásköre, ő csak kiolvassa, hogy a rendszerbe milyenek vannak telepítve, és használja őket.


Betűtípust csinálni erre a célra való programmal lehet, és nem egyszerű dolog.

2014. júl. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

Semmilyen. Erre külön programok vannak. Ingyenes pl. a FontForge:

[link]

2014. júl. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:
2014. júl. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 b95 ***** válasza:

A FontForge valóban jó program erre, én is ezt használom.


Az elsővel nem értek egyet. Betűtípust készíteni minden csak nem bonyolult. Egy jó ötlet kell hozzá, meg némi türelem, aztán annyi. :)

2014. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

@ b95:

Na, azért nem is annyira egyszerű a feladat... A kapcsolódásokat, alávágásokat, adott esetben ligatúrákat kisakkozni még némi gyakorlattal sem kis feladat, anélkül meg még a mentés szabványos beállításait sem könnyű átlátni. De előbb-utóbb menni fog.

2014. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 b95 ***** válasza:
Ez mondjuk nagyban függ a betűtípus stílusától szerintem.
2014. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:
Az igaz, lehet, hogy bűn ronda Kérdező kézírása, de akkor minek erőlteti? :)
2014. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!