Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel képlet SZUM + félkövér...

Excel képlet SZUM + félkövér betű?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő gondom van. Van egy Excel táblázatom, abban egy oszlop: A1, A2.... A99. Mindegyik cellában van egy-egy szám, ami bizonyos termékek árát mutatja. Bizonyos tételek már ki vannak fizetve, ezeket félkövér betűtípus jelzi. Amik még kifizetésre várnak, azok normál betűtípusúak.


Van olyan képlet, ami végighalad az A1-A99 soron, és csak a félkövér (tehát kifizetett) tételeket adja össze, a normál betűtípust figyelmen kívül hagyja? Néztem a SZUM, és HA függvényeket, illetve a SZUMHA függvényt is, de nem lettem okosabb... :-(


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. júl. 3. 10:40
 1/6 Tengor ***** válasza:

Érdekes elképzelés, csapnék a kezére, aki ezt így megcsinálta!

Vegyél fel egy plusz oszlopot, aminek az értéke jelzi, hogy ki van-e fizetve v. nincs. Ettől függetlenül a díszítés megmaradhat (akár feltételes formázással is).

Ha megvan az oszlop, akkor már gyerekjáték a SZUMHA().

2014. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kell csapkodni, attól még nem lesz megoldva a képlet. :-) Nem tudom, hogy mennyire megoldható a plusz oszlop (gondoltam már rá én is), mert elég összetett a táblázat, rengeteg sorral és oszloppal, meg egyébként is így kérik félkövér-nem félkövér módon.
2014. júl. 3. 10:49
 3/6 Tengor ***** válasza:

A probléma nem oldódik, meg de talán a jövőbeliek igen, ha a készítő díszítést arra használja, amire való.

VB scripttel le tudod kérni az egyes mezők formázását és az alapján tudsz szummázni. Nem lehetetlen, de a "+oszlop + SZUMHA()" megoldáshoz képest elég gáz megoldás.

2014. júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sikerült egy kis Visual Basic segítségével megoldani.


Elhiszem, hogy nem a legszebb megoldás, de ha egyszer ez van előírva... Nem díszítés miatt van így, hanem hogy a mezei (Excelhez semmit sem értő) felhasználó is jól átlássa. Ami vastagbetűs, az fizetve van, és pont. Egy kevésbé szakinak ez sokkal kényelmesebb, mint külön nézegetni sorokat, stb.

2014. júl. 3. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért én egy mezei felhasználót is megkérdeznék, miután többezer sorból kiválogatta a félkövéreket. Én egy oldatól is szemrákot kapnék, pedig gyanítom hogy többet nézek ilyeneket egy átlagfelhasználónál.
2014. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tengor ***** válasza:

Ha rossz az előírás, akkor azon módosítani kell. Hiába írja elő nekem bárki, hogy a munkámat márpedig fejjel lefelé kell végeznem, nem fogok 8 órában fejen állni, csak mert "ez az előírás".


A másik, hogy az Excel tud olyant, hogy feltételes formázás. Ebben meg lehet adni, hogy az DZS2 cella értéke "Kifizetve" akkor az A2:DZ2 tartomány legyen félkövér. Emellett ha az a kérdés, hogy mi a kifizetett, akkor egy autószűrőt rá kell engedni a DZS oszlopra és lám, máris csak az látszik, amit kifizettek / nem fizettek.

Ez nem a "haladó excel" tanfolyamon tanítják, kb bárkinek el lehet magyarázni 10 perc alatt. Aki nem érti meg és nem tudja egy hét után sem megcsinálni, az nem alkalmas a feladata ellátására.


Azt már meg sem kérdezem, hogy ilyen jellegű dolgok miért excelben mennek, ahol egy kis figyelmetlenséggel éves munkákat lehet tönkretenni. Értem én, hogy digitális kockásfüzet meg minden, de vannak ennél lényegesen hatékonyabb eszközök is.

2014. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!