Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen szoftvereket ajánlanáto...

Milyen szoftvereket ajánlanátok ehhez a (beállítottságú) laptophoz?

Figyelt kérdés

A laptop típusa FuJitsu Siemens Lifebook C1020.

Ezt csak azért írom, hogy lehessen tudni, nem egy húde erős (teljesítményében) gépről van szó - kivéve a CPU-t : 2500 Mhz, 1 magos.

XP fut rajta.


Ami a lényeg, hogy a zongora mellett egy (nem professzionális szintű, tehát kicsit zajos) mikrofonnal zongorafelvételeket vennék fel, azokat vágnám meg, szerkeszteném, ill. még fontos, hogy zajszűrném. (sajnos eléggé zajosak a felvételek, de úgy vettem észre, hogy a zaj nagy része a hangkártya miatt van [mivel egy másik laptop-nál teljesen más jellegű volt a statikus háttérzaj] - vagy még arra tudok gondolni, hogy a monitor sugárzása rázavar a vezetéken keresztül a dologra, de ezt majd még egy rádióval megpróbálom megsaccolni).

Valamint még esetenként YouTube-ra töltenék fel egy-két felvételt, ehhez jó lenne egy olyan program, ami hangfájlt tud átkonvertálni videófájlba.


Nyilván célszerű lenne minél ütősebbre konfigurálni a laptop szoftveres rendszerét.

Szóval ehhez kellenének jófajta, hangvágó, szerkesztő, effektező, zajszűrő programok, hangot videóvá konvertáló program (elég ha videónak csak valami oszcilloszkópos vizualizációt tesz be, vagy csak fekete képkockákat), midi szerkesztő, kottázó szoftverek, VST kezelő szoftverek, szoftveres szintetizátorok/zongorabillentyűzet(ek)... ja, és persze a két legfontosabb : hangfelvevő, ÉS hanglejátszással kapcsolatos programok (hogy tudjak hallgatni más zongoraszámokat is).


Ezekből természetesen a minőségiekre számítanék ;) [Mint pl. hangvágónak az Audacity]


Kicsivel konkrétabban, lényegesebb lenne, hogy a programok praktikusak, funkciógazdagok legyenek, DE ne legyenek csicsásak, processzort-memóriát-videókártyát leterhelő valósidejű giccsek bennük, lehetőleg kis teljesítményű gépen fussanak : mint az elején hivatkoztam rá, nem egy mai gép a laptopom, de egy jóféle laptop (és amúgy szvsz. nagyon dizájnos ;])



Remélem, hogy itt a gyakorikérdéseken megfordul majd egypár zenei producer / hobbizenész / hálószoba-zenész (ahogy az angol mondaná), és ők tudnak ajánlani a >saját tapasztalataik< alapján programokat, amiket ők használnak. (elsősorban tapasztalati ajánlásokra számítanék)


Kiemelném még, hogy elsősorban komolyzenei producerkedésre használnám a digitális környezetet, de idővel nem riadnék vissza a könnyűzenei szoftverektől sem - feltéve, ha nem terhelik le kifejezetten a processzort/memóriát/merevlemezt.


Előre is köszönöm!



2014. júl. 3. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Az audacity tökéletes ne váltsd le, a videofájlhoz használd a wondows movie makert(a régi klasszikust, bár ez van az xp-k be integrálva) tökéletes lesz a célodra...


Zenehallgatásra a VLC-t ajánlom, remek, non-profit fejlesztésű médialejátszó.

2014. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából ilyen gépre nem is tudnék mit ajánlani, mert a programok, amiket használok, szerintem egyik se futna el ilyen környezetben.

Ez a proci még akkor is gyenge lenne, ha 2 magos lenne.


Szerintem ha mindenképp ezzel akarsz foglalkozni, ruházz be egy komolyabb készülékre minimum win7-tel, és ahhoz már programok is lesznek bőven.

2014. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Szerintem ha mindenképp ezzel akarsz foglalkozni, ruházz be egy komolyabb készülékre"


Ajjj, tudtam, hogy előbb-utóbb itt kötünk ki. :(


Az a nagy gond, hogy nincs keretem/pénzem egy újabb laptop megvételére =( - tudom, hogy a fogyasztói társadalom nagy divatja azt diktálja, hogy félévente cseréljem le a gépemet, de nekem erre nincs módom. És sajnos ha akarok, ha nem, ezen nincs módomban változtatni - amit most itt nem fogok tudni részletezni.


De amúgy a CPU teljesítményről szólva : Aminél gondolom kifejezetten számít a CPU teljesítménye, az az, amikor mikrofonról veszek fel - mivel ott kell valós időben megfelelő időtartamokon belül a megfelelő számításokat elvégezni.

Most belegondolva a mikrofonról való felvételt leszámítva szerintem nem is lenne olyan feladat, amit valós időben kéne végezzen a processzor.... azaz javítok, még a WAV-ból, vagy max. MP3-ból történő zenelejátszás az természetesen valós CPU időt igényel. Illetve még talán a Hermann Seib féle VST-host-nál a kísérletezgetés ott valós CPU időt igényel szintén - tapasztalataim szerint -, de gondolnám, másik VST-host-al - TALÁN - ez valamelyest javítható lenne.


Eddig javítsatok ki valahol, ha nincs igazam, de alapműveltségem szerint ez eddig így ált össze bennem.


Nos, nekem 44.1 KHz-es, 16 bites WAV-ba való felvétel tökéletesen megfelelő minőség - amin sajnos úgy is sokat ront a zaj.

Ez ugye 44100 mintavétel másodpercenként, ami 16 biten 88200 bájt fogadását, feldolgozását és eltárolását jelentené másodpercenként.

Nyilván 1 mintavételi pont röggzítése nem egy natív processzorműveletnek felel meg.

Viszont, mivel más >felhasználói< programot/folyamatot természetesen direktbe nem futtatnék, miközbe felvennék, ha közben a Windows háttérben való futására rászámolok úgy durván 1 GHz-et - gondolom annyi csak elég neki, én anno egy 300 Mhz-es asztali gépen is gördülékenyen használtam az XP-t -, akkor is 1 mintavételi pont feldolgozásáran jutna 1500000000 / 44100 = kb. 34.000 ezer natív művelet. Ennyi műveletgől már gondolom csak megoldható 2 bájt fogadása és eltárolása.

Persze ez így sarkított, mert gondolom először fogad X bájtot a memóriába a program a hangkártyáról, aztán amikor egy blokk összegyűlt, azt a merevlemezre kiírja, az akkor több processzormunka, meg főleg merevlemezmunka (ami a leglassabb periféria a feldolgozásban gondolom)...


...márha jól számolok... ...tudom, nem vagyok informatikus, de amiket tudok, azokból nekem így tűnne logikusnak...


A többi meg már csak renderelés : vágások, effekt, stb. Még ha MIDI-kel szórakozok is, azok lejátszása is kis okoskodással megoldható előrendereléssel.

Ami természetesen igaz, hogy ezen a gépen marha lassú lesz, nem tagadom, de kivárom, kész.... addig mondjuk gyakorlok a zongorán. ;)



Bocs tényleg, ha valahol zöldséget írtam, lehet, hogy valamit nem veszek számításba, de amit infóból innét-onnét összeraktam, az alapján szerintem egy 2.5 GHz-es processzornak ki kéne tudnia szolgálnia ezeket az igényeket.

2014. júl. 3. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van! Ismerős az érzés, amikor nincs pénz többre, pedig azzal sok minden egyszerűbb lenne :)

A processzort viszont nem a programokhoz, hanem az oprendszerhez viszonyítottam, ugyanis XP-re nem nagyon tudok programokat a Cool Edit Pro-n kívül, win7-hez meg kevés a rendszer :/

2014. júl. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!