Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Speciális bootolási megoldásra...

Speciális bootolási megoldásra lenne szükségem! Ötletek?

Figyelt kérdés

A mai nap belefutottam egy érdekes szituációba, és még nem sikerült (legalábbis a nap délutáni fázisában) megoldást találnom a kérdésre.


A helyzet a következő:


adott egy pc, a tulajdonos win xp-t használ kompatibilitási opciók végett. A gép már megérett az újratelepítésre (lassan négy éve nem nyúlt hozzá senki), de mivel speciális programok is vannak telepítve a gépre, a sima telepítés nem jöhet szóba adatvesztés végett. éppen ezért, mivel volt egy tartalék winchesterem, beraktam azt a gépbe, és arra tettem rá a tiszta telepítést, mondván, hogy minden egyebet szépen lementegetek. Igen ám, de adódott egy probléma (amivel számoltam is). A Bios bootolási sorrendjénél ugye vagy az egyik winchester az aktív, vagy a másik. tehát - amíg a zökkenőmentes átállás meg nem történik - gondoltam a régi windows boot.ini fájljába beviszem a plusz sort, amelyről indulhat amásik winchesteren lévő windows. igen ám, de erre megoldást (legalábbis csak félmegoldást találtam). Arra találtam példát, hogy mire módosítsam a kívánt sort a boot.ini fájlban, ha EGYAZON fizikai winchesterről van szó. De két winchester esetén már tanácstalan vagyok, mert egy gépen két fizikai winchesteren két xp. Ilyen technikai segítséget nem találtam. Ötletek?



2014. júl. 10. 22:02
 1/5 A kérdező kommentje:

Itt kifejtem másként:


Szóval.

Adott két winchester.

Elsőn két partíció.

C:\ - ezen régi windows

D:\ - adatok


Másik winchester:

E:\ - új windows.


C-n, hogy módosítsam a boot.ini fájlt, hogy rendesen választani lehessen , mely operációs rendszert szeretném elindítani?


ez van most benne:


[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows = "Microsoft Windows Xp"


mi legyen a második sor, hogy a másik winchesterről is bootolható legyen? (az rdisk(1) kipróbáltam partition(0) -val és 1-gyel) - sikertelenül.


ha egyéb megoldást tudtok, azt is szívesen várom! (első winchester sata - második IDE.

2014. júl. 10. 22:08
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem fog tetszeni, amit mondok, de ez abszolút buherálás. Inkább azzal kellene foglalkozni, hogy a régi rendszerből átmentsd a dolgokat az újba. A "speciális programokat" lehet monitorozni, hogy milyen fájlokat és registry kulcsokat használnak, azokat le lehet menteni és létrehozni az új rendszerben. Arról nem is beszélve, hogy nehéz elképzelni, hogy annyira speciálisak lennének, hogy TPB-ről ne lehessen leszedni és újrarakni őket.


Ha pedig mindenképpen csak az eredeti rendszerben életképesek (pl. valami nagyon durva DRM miatt), akkor meg a vinyóról képet kell csinálni, és az új rendszerben virtuális géppé alakítani. A vinyót pocsékolni és állandó újrabootolásra késztetni az illetőt sokkal rosszabb megoldás.

2014. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp, de szerintem pont azt kell bemásolni az egyik Windows boot.ini fájljába, ami a másik Windows boot.ini fájljában van.

Egyébként meg ha sehogy sem megy, tegyél fel GRUB-ot. :)

2014. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a monitorozás most perpill új még, de jó ötletet adtál. Utánajárok a témának.


Egyébként azért kell a két op rendszer - ideiglenesen - mert egyrész kész lesz az új, DE ha valami nem úgy működne, mint a régi rendszerben, akkor ideiglenesen vissza lehet váltani a régibe. a spéci programok azért nem hétköznapiak, mert a főnököm olyan vezérlő- és mintázószoftvereket használ, amelyeket nem könnyű pótolni. a telepítőlemezek elhasználódtak, s most rendeli az újat, de az összes mintát sablont, évek munkáját szép apránként átmentegetem. Mondanám a főnöknek, hogy állítsd be a biosban, épp mit szeretnél használni, de nem annyira jártas a pc kezelésében. Na mindegy mostmár agyonbonyolítottam a kérdést. a monitorozásnak utánanézek, az egy jó ötlet volt valóban, köszönöm. (már csak a dll-ek és egyéb registry kulcsok miatt is).

2014. júl. 10. 22:17
 5/5 A kérdező kommentje:

a második válaszoló sem mondott buta dolgot tényleg :D :D


a grub-ot még nem használtam, ha minden kötél szakad, akkor felpattintom, megnézzük mit tud :D (a lényeg, mivel úgysem én ülök a gép előtt, hogy a Főnöknek csak kattintani kelljen , hogy EZT VAGY EZT SZERETNÉM). Aztán ha minden ok, régi rendszer kuka és CSAK az új marad :)

2014. júl. 10. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!