Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell a Linux Mint...

MZ 125 kérdése:

Hogyan kell a Linux Mint 17-ben beallitani az 5.1 hangot?

Figyelt kérdés
Be kell meg telepiteni valamit, hol kell jarni, mit kell allitani?

2014. júl. 11. 19:00
 1/9 lustig ***** válasza:
a hangkártya tudja?
2014. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lustig ***** válasza:
mármint ahhoz h 5.1es hangot vigyél ki egy 5.1 es hangfalra, ahhoz kell 5.1et tudó hangkártya, és olyan vezeték (pl optikai kábel, coax kábel) ami á tudja az 5.1et vinni, és a hangforrásnak is (film, játék...) 5.1esnek kell lennie.
2014. júl. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Windows 7, 8, 8.1-en nincs problema. Nagyon jol mukodik az alaplapi 5.1 realtek es az 5.1-es erositom is. Mindig mikor megjelenik 1 ujjabb versioju Ubuntu, Linux Mint,Open Suse, feltelepitem oket probabol, hasznalom par napot, de kiveszem oket mert nem tudom az 5.1-et beallitani. Beteszem a Qasmixer nevu programot, atteszem a hangszorokat sztereorol 5.1-re, de nem mukodik jol. Nincs basszus es center.
2014. júl. 22. 20:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyitsz egy konzolt,

Elindítod az alsamixer programot.

Oldalra lapozol a Channel részig,

majd fel - le gombokkal kiválasztod hogy 6ch.

[link]

2015. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt csinaltam, 2 kanalisrol attettem 6 kanalisra, de mint mar irtam, nem szol a kozep es nincs woofer. Atcsereltem a kabeleket is az erositon is, a handszorokat is, de nem. Lattam a Realtek lapjan valami linux-ra valo drivert, az kene?
2015. aug. 30. 08:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam hogy 1 év után még figyeled a kérdésed. :-)

Ha alsamixer -ben kiválasztottad, hogy 6ch azaz 5+1.

Akkor már csak két dolognak kell meglennie.

Első hogy az adott audiofájl is 5.1 -es legyen legalább.

Azaz pl. AC3 -as formátumú, és nem sztereó MP3.

A másik hogy a lejátszó programban is engedélyezve legyen az 5.1 -es kimenet.

VLC -ben ezt így tudod beállítani: [link]

Alul beállítások megjelenítésénél midnet választod,

Utána baloldali menüjében Hang -> Kimeneti Modulok -> ALSA

És itt a kimeneti csatornáknál kiválasztod a térhatású 5.1 -et.

2015. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindent amit leveszek, nezek, 5.1. Hiaba csinalom amit leirtal, nem mukodik. Vlc, Potplayer, 5.1-re van allitva. A baj mar ott kezdodik, hogy a beallitas utani testnel mar nem szol a Realtek. A kozep es a basszus. Windows-ban semmi baj. ?
2015. aug. 30. 12:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbáltam rájönni mi a gond nálad talán még egy próba.

Pulseaudió hangbeállításainál is ki kell választani hogy 5.1, ott tesztelni is tudod.

Ez a rendszerbállításokon belül a hang résznél találod meg.

[link]


Minden esetben ha alsamixer -el váltasz is, a pulse audiót ki kell kapcsolni majd vissza:

pulseaudio -k

pulseaudio



Ha még mindig nem megy akkor a Pulseaudio default beállításainak átírásával is megpróbálkozhatsz:

sudo gedit /etc/pulse/daemon.conf


Alábbi sorokat szúrd be a végére:

default-sample-channels = 6

default-channel-map = front-left,front-right,rear-left,rear-right,front-center,lfe

2015. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, tenyleg rendes vagy. Ahogy mar irtam a baj mar ott van, hogy miutan 6 channelre teszem + ahogy a kep is mutatja, ott is at van allitva az 5.1 -re, de nem szol. A hangszoro kis pofik megmozdulnak mind a haton, de a basszus es kozep hangszorobol nem jon jel, hang... Sokat kerestem, olvastam, itt is katpam segelyt, de nem szol. Vagy en nem csinalok valamit jol, vagy ennyit tud az Ubuntu. Fo a lenyeg, windowson nagyon jol szol az alc892-os chip. Zold kez.
2015. szept. 1. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!