Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy a Windows...

Miért van az, hogy a Windows 8.1 eddig még nem bírt ki nálam 2 indításnál többet?

Figyelt kérdés
Frissen telepítem fel a gépre, minden rendben van, gyors. Elkezdem telepítgetni a drivereket, továbbra sincs baj, majd a 2. vagy 3. indításnál már nem fogad semmi, az indítóképernyő helyett csak nagy feketeséget látok. Miért van ez? Az automatikus frissítésre tippelek. A sima 8 hónapokig jó nálam..

2014. júl. 15. 10:50
 1/8 csacsi2 ***** válasza:

Automatikus frissítés és bármi ami automatikus, nálam nem játszik (kivéve a vírusírtó)! Szeretem a gépem saját magam felügyelni! Lehetséges, kapcsold ki és majd meglátod. Újabb windowsok "jobban szokták tudni" mint a driverek gyártója, hogy mi kell az eszközhöz.

Próbálkozz megállapítani a hibát (csökkentett mód, legutolsó helyes konfig, rendszervisszaállítás, eszközkezelő, eseménynapló...

2014. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, igyekszem minél hamarabb fényt deríteni a bajra :)most következik egy újabb próba
2014. júl. 15. 12:08
 3/8 csacsi2 ***** válasza:
hálózat nélkül telepítsd, majd tiltsd le az automatikus frissítéseket. Ne legyen semmi rákötve a gépre (nyomtató,scanner stb.)
2014. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan így tettem, és rájöttem, hogy a videokártya feltelepítése után hal be az egész. Nem tudom, mit tehetnék.
2014. júl. 15. 17:52
 5/8 csacsi2 ***** válasza:

hibás a driver. Milyen videokártyád van? (oprendszer, géptípus /asztali,laptop.../)

Nézd meg hogy kompatibilis-e az eszköz:

[link]

Vag keress itt rá:

[link]

2014. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Asztali gépem van, jelenleg 32 bites Windows 8 oprendszerrel telepítve, a kártyám pedig Sapphire Radeon x1650 pro PCIE DDR2. A lista szerit az összes x1650 szériás kártya kompatibilis 8.1-gyel, és ugyanaz az illesztő van leszedve, mint amit a hivatalos oldal sorol fel, mégsem jó eddig.
2014. júl. 16. 14:50
 7/8 csacsi2 ***** válasza:

Nem mindegyik:

pl a

"Sapphire Technology RADEON X1650 PRO 512 MB Graphics Card

Model 100165 " nem támogatott...

[link]


Nem tudok mást mondani esetleg amiket itt javasolnak pl a biosban az integrált letiltása, directx verzio...A kérdezőnek (igaz Win7) is ugyan ez volt a gondja, de ahogy írja villámcsapás megoldotta neki... szóval nincs eredmény.

[link]


Próbáld meg, hogy mielőtt telepíted a drivert felteszed a .net framework öket az összeset az elejétől (1.0->4.5 ig) és csak utána telepíted. A Catalyst-nak szüksége van rá (valamelyikre az enyémnek a 2.0 -ra)lehet ez a gond, de csak tippelek.

Eszközazonosító alapján keress drivert az pontos.

[link]

2014. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ez az enyém, és bár pár napja nem kerültem a saját gépem közelébe,kipróbálom azt, amit tanácsolsz és visszajelzek. Köszönöm szépen!

2014. júl. 19. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!