Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen profi kiadványszerkeszt...

Milyen profi kiadványszerkesztő van, amelyben nem egérrel kell huzogatni szemre a dolgokat, hanem éppen az a lényeg, hogy a program teszi a helyére a megadott strukturális elemeket. Én csak a LaTeX-et ismerem, de van más is?

Figyelt kérdés

2014. júl. 18. 08:59
1 2
 1/12 tabaki ***** válasza:
Nem hiszem, hogy volna még hasonló szövegformázó, hiszen már az alapját képező TeX létrehozását is éppen a hasonló szoftverek hiánya kényszerítette ki. Annak se nagyon volna értelme, hogy a TeXre egy ugyanolyan feladatú párhuzamos rendszert fejlesszenek. De ha tényleg ismered a LaTeXet, semmi gond, jó az mindenre.
2014. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dehát a LaTeX-et szinte sehol nem használják, csak a tudományban. Kiadványokat mások mivel szoktak szerkeszteni? Mondjuk egy magazint, vagy reklámújságot? Ezekre a LaTeX nem olyan nagyon alkalmas, de azt sem tudom elképzelni, hogy hatékonyan lehetne dolgozni olyan szoftverekkel, amikben egérrel kell rakosgatni és kézzel állítgatni, amikor mondjuk napi vagy heti újságot szerkeszt valaki. Ők miket használnak?
2014. júl. 18. 12:14
 3/12 tabaki ***** válasza:

Pedig vannak ilyenek, nálunk talán talán az InDesign meg a OuarXPress a legismertebb, de akad bőven:

[link]

Ne a szövegszerkesztők, tehát a Word és klónjainak bénasága alapján próbáld elképzelni a kiadványszerkesztőket. Egy rendes program ötvözni tudja az egeres matatás egyszerűségét a pontossággal és a szerkesztés szabadságával.

Kezdetben próbáld ki mondjuk az ingyenes Scribust (én speciel nagyon szeretem), de azért igazán akkor kóstolsz bele a műfajba, ha a nagy fizetősökkel is kísérletezel.

2014. júl. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tabaki ***** válasza:
2014. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tabaki ***** válasza:

+Az előbb kihagytam egy k betűt a QuarkXPress nevéből, de ez csak ürügy a folytatásra...

A kiadványszerkesztőknek elsősorban éppen az az előnyük a szövegszerkesztőkkel szemben, amit szeretnél. Az üres lapok ténylegesen definiálva vannak (nem csak holmi oldaltörés-karakterek jelzik, hogy van ott valami),és akár a teljes szerkezetüket előre kialakíthatod anélkül, hogy egy betűt vagy egy pixelt el kéne helyezned rajtuk a majdani tartalomból. Megadhatod a szövegfelületek és a képek helyét, a találkozásuk módját, hogy a szövegfoltok milyen sorrendben kapcsolódjanak egymáshoz, stb. A kialakított szerkezeteket mesteroldalakba mentheted, és az új lapokat azoknak az alapján kérheted, vagy az üres oldalakat szerkezetükkel együtt többszörözheted, a méreteket számértékekkel is beállíthatod, meg még sok egyéb hasznos dologra képesek, amelyek így hirtelenjében nem jutnak eszembe. Egy így előkészített dokumentum ezután már könnyen feltölthető változó tartalommal.

2014. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hát igen, ez lenne a lényeg, de hogyhogy a Word olyan szar akkor? direkt nem fejlesztik ilyenné? Miért jó nekik úgy ahogy van?
2014. júl. 18. 20:13
 7/12 SimkoL ***** válasza:
Nem olyan sz@r a Word, de nem kiadvány készítésre készült. A 2.0 óta használom, sok mindent tud, de hogy mindent kihasználj benne profinak kell lenni. - kell egy kis programozói véna is -
2014. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tabaki ***** válasza:
Hát igen, a krumplihámozó sem sz@r attól, hogy nem tudsz vele halasi csipkét készíteni. Kezdettől más elvek szerint épül fel, és ezért némely, a kiadványszerkesztésben fontos funkciót a mai napig nem tud tökéletesen. Ettől függetlenül, mélyebb ismeretekkel sokkal precízebb munkát tesz lehetővé, mint a szokásos ösztönös használat esetén -- én ettől még meglehetősen idomtalannak és kényelmetlennek találom. Szerintem a használhatósága a 2,0 változatnál tetőzött, onnantól csak az extrák mániákusai lelnek benne örömöt...
2014. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tabaki ***** válasza:

@SimkoL:

Na tessék, most figyeltem fel rá, hogy oda tettem a Word végét, ahol te kezdted... ööö, nem úgy gondoltam ám... ;)

2014. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
értem én, de ha mindenki szerint szar, akkor miért nem csinálják jóra? nem lenne nagy erőfeszítés. vagy milyen szempont szerint van megelégedve vele az, akinek gyártják?
2014. júl. 18. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!