Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cuda vagy Opengl a jobb?

Cuda vagy Opengl a jobb?

Figyelt kérdés
Valahol ezt,valahol azt preferálják,de nem tudom miért. Az opengl nekem ránézésre valamivel könnyebb,több leírást is találtam róla,mint a cudáról. Viszont valaki a Cudára esküszik szimulációk készítésénél. Ennek van valami alapja?Pontosabb vagy gyorsabb egyik a másiknál? Esetleg vannak olyan feladatok,amikor egyikkel könnyebb programozni?

2014. júl. 22. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem inkább OpenCl? A Gl a graphics library, a Cl a computing language. Az is grafikuskártya programozásra való, de mást csinál.
2014. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De opencl,bocsi. De mégis mikor melyik a jobb? Tudnál mondani olyan esetet,ahol látványosan jobban teljesít az egyik,mint a másik?
2014. júl. 22. 20:41
 3/6 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem,hogy egyiket se ismerem,csak valamelyiket meg akarom tanulni és tisztában akarok lenni vele,hogy melyiket érdemesebb.
2014. júl. 22. 20:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetemeken inkább a Cudát preferálják, a videókártyák is arra épülnek azt hiszem, nem véletlenül Cuda magok vannak a videókártyában. Viszont az OpenCl-ről jobb leírás, dokumentáció van szerintem, de lehet, hogy tévedek.
2014. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Viszont a Cudát tudtommal csak az Nvidia kártyák támogatják,mert ők fejlesztették. Ezt én is észrevettem,hogy több a leírás a másikhoz,meg tudom azt is,hogy egyetemeken legtöbbször cudát veszik elő hasonló témában,csak azt nem tudom miért. Sehol se olvastam,hogy különösebb előnye lenne.
2014. júl. 22. 23:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs, legalábbis én nem tudok, mivel nem vagyok annyira jártas a témában. Valószínűleg csak szempontok vannak, hogy melyik mért gyorsabb, úgyhogy ha valaki az egyiket jobban kedveli a tulajdonságai miatt, akkor azért érvel mellette, ha a másik, akkor ugyanúgy.
2014. júl. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!