Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program, vagy...

Van olyan program, vagy valami, hogy játszok valamivel, de nem az én gépemről megy, hanem valami szervergépről, de az én gépemről irányítom a játékot?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy valami Cloud-nak hívják, asszem. Bocsi, hogyha gyatrán fogalmaztam! A válasz(oka)t előre is köszönöm!

2014. júl. 23. 11:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Jobbat tudok, átfogalmazom: Van egy olyan program, vagy valami, hogy játszok valamivel, de nem az én gépemről megy, hanem valami szervergépről, de az én gépemről irányítom a játékot, csak nem tudom hogy mi a neve. Na, mi?
2014. júl. 23. 11:47
 2/7 A kérdező kommentje:
A SaaS (Software as a service) az? Ha igen, ezt hogy lehet használni, egyáltalán honnan kell letölteni?
2014. júl. 23. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Pl. a WoW is ilyen, meg az összes MMO, meg az összes Frászbúkos játék. Ma már a játékok 99%-a ilyen.
2014. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én a PES 09-el szeretnék úgy játszani, hogy semmilyen erőforrást ne igényeljen (kivéve a kép miatt a videókártyát). Ezt hogy lehetne?
2014. júl. 23. 12:08
 5/7 Lajos54 ***** válasza:

Az ilyeneket online játéknak (programnak) hívják. Tehát egy (valahol elhelyezett) tárhelyen, szerveren fut, a felhasználó csak irányítja.

Viszont ami az erőforrásokat illeti: az igaz, hogy az adott szerveren valószínűleg jól fut a program, de a kapcsolat minőségén múlik, hogy mennyire lehet jól használni. Az a "leggyengébb láncszem".

Viszont a játékot sajnos nem ismerem, amit keresel... :(

2014. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A PES 09 az egy focis játék. A cloud izé az nem játék, hanem valami felhő a neten...
2014. júl. 24. 14:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg az onlive ( [link]

és a PSNow( [link] tudja ezt (az utóbbi csak vitán és playstation tv-n). Az nvidia-nak is lesz hamarosan hasonló szolgáltatása ( [link]

2015. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!