Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A google playen egy csomó...

A google playen egy csomó olyan háttérkép van egy alkalmazáson belül, ami elvileg szerzői jogvédelem alatt áll. Elvileg ha bejelentés érkezik, akkor eltávolítják a tartalmat, de ilyenkor büntetés is jár vagy csak törlik az appot?

Figyelt kérdés
Akik felteszik ezeket nem félnek? Állítólag elég komoly büntetések vannak.Ennyi erővel bárki feltehet bármilyen képet max, ha valakinek nem tetszik törli a google az appot.
2014. júl. 23. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha valami jogvédelem alatt áll, az azt jelenti, hogy büntetnek is érte. Ha én csinálok egy háttérképet, levédetem, és azt felhasználják a tudtomon kívül, akkor ha meglátom bárhol azt a képet, feljelenthetem az illetőt.


A Google nem fog senkit ezért megbüntetni, mert ez nem az ő dolguk. A jogvédett tartalom birtokosa viszont már feljelentheti.


Egyébként ha jól tudom az már nem számít lopásnak, ha módosítják a tartalmat: pl tükrözött a kép, vagy a zene át van transzponálva.

2014. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Aha, de sokan semmit sem tesznek a képekre. Felteszik olyan helyre, ahol ingyenesen le lehet tölteni utána meg csodálkoznak és siránkoznak, hogy lemásolták ez egy vicc. A szoftver készítőknek van annyi esze, hogy csak fizetés után lehet letölteni a terméküket. Jó lehet mondani, hogy azt is feltörik, de mégis nagyobb a védelem és jobban lehet tudni mi jogvédett és mi nem. Aki arra sem képes, hogy pl. egy vízjelet tegyen a képébe az ne reklamáljon szerintem.


Amúgy sok appnál nincs is ott a cég semmilyen elérhetősége. Kit jelentenek fel csak a googlenek tudnak bejelentést tenni azok meg leszedik. A google amúgy is híres arról, hogy védi a felhasználóit. Pl a youtube beágyazások után is jogdíjat akartak kérni erre a google azt mondta, hogy ha írnak valakinek a jogdíjkövetelő ügyvédek, akkor nyugodtan irányítsák át hozzájuk majd ők lerendezik.


Egy képnél szerintem a tükrözés sem megengedett, mert a kép szerkesztése se engedélyezett. Na mind1 nehéz kiigazodni a rendszeren az biztos.

2014. júl. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!