Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MySQL, MS SQL, ORACLE adatbazi...

MySQL, MS SQL, ORACLE adatbazisokat lehet kulon is hasznalni, vagy mindig valamilyen programozo nyelvel kapcsolatban hasznaljak?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Én pl. adatbáziskezelővel szoktam MySQL adatbázisokban táblákat létrehozni, kipróbálni SQL utasításokat, meg hasonlókat...


Az szerintem ez a kategória.

2014. júl. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet külön is használni, parancssori felületen. Más kérdés, hogy általában nem érdemes.
2014. júl. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szia, hogyan erted azt hogy nem erdemes?
2014. júl. 25. 08:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondolt, hogy már elavultak a konzolos dolgok...

De pont ezért vannak GUI-val rendelkező adatbáziskezelők is...

Én pl. a Navicat-et használom...

2014. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Drone007 ***** válasza:

Ha belegondolsz: mire valók az adatbázisok?

Persze lehet önmagukban is használni őket, csak van annak valami értelme? Végül is a tárolt adatokat valamihez fel akarod használni nem?

Valamilyen gui-t egyszerűbb használni az adatok visszakeresésére, átnézésére, és ahhoz legjobb ha egy programot írsz, ami elvégzi a bonyolultabb lekérdezéseket, kereséseket ahelyett, hogy parancssorban írogatnád folyton.

2014. júl. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó, de gondolj már bele abba is, hogy adatbázis, tábla, view, tárolt eljárás, stb. létrehozásához, törléséhez, módosításához valószínűleg senki sem fog saját alkalmazást írni... Erre valók az adatbáziskezelők, és kész... Jó, saját vélemény, ha valakit nagyon zavarna...
2014. júl. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!