Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender-ben alap fényerő...

SoulEater7797 kérdése:

Blender-ben alap fényerő beállítása?

Figyelt kérdés

Még kezdő vagyok, mondjuk azért 1-2 könnyebb dolgot már csináltam benne, és most az érdekelne, hogy hogyan lehet ezt beállítani.


Kép: [link]


Előre is köszönöm!


2014. júl. 26. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy azt csinálod, hogy hozzáadsz egy lámpát (Shift+A --> Lamp). Vagy pedig a "world" beállításainál bejelölöd az "Environment Lighting" opciót. Bár a linkelt kép inkább egy lámpára utal, így az első megoldást javasolom. Ha valami nem megy, nyugodtan kérdezz :)
2014. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az Environment Lighting megoldotta a "problémámat". :D


Köszönöm!

2014. júl. 26. 18:23
 3/6 tabaki ***** válasza:
Ettől függetlenül én hadd javasoljam egy-két Hemi-lámpa használatát az általános érvényű Enviroment Lighting helyett. A lámpák irányával, fényerejével és színezésével szerintem sokkal kifinomultabban derítheted ki az árnyékokat. A Hemi beállításaiban vedd ki a Specular checkbox pipáját, hogy a csúcsfények ne villogjanak össze-vissza, csak szórt fényt kapjon a tárgy.
2014. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A Hemi lámpákkal egyenlőre csak annyi bajom van, hogy megfelelően kell őket pozicionálni.


Egyenlőre szerintem még az egyszerűbb megoldás is elég, bár már próbálkozok a Hemi lámpákkal is.

2014. júl. 26. 21:30
 5/6 tabaki ***** válasza:

"megfelelően kell őket pozicionálni"

Ööö... az miért baj?

2014. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy baj, csak amit most csinálok, ahhoz éppen nem kell, és nincs kedvem ezekkel szórakozni :)
2014. júl. 27. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!