Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől lehet? Mintha sérültek...

Mitől lehet? Mintha sérültek lennének a mappák!?

Figyelt kérdés
A gépemen, az asztalon, az összes mappán ilyen fehér valami van, olyan mintha nem ismerné fel a mappát! Lehetséges hogy mikor töröltem valami programot a vezérlőpultban akkor olyat töröltem amit nem szabadott volna? Nagyon idegesítő, tudna valaki valami programot, amit ha vissza leszedek rá, akkor vissza áll a rend?

2014. aug. 1. 05:15
 1/1 zsomkovacs ***** válasza:
A Windows mappakezelését nem olyan egyszerű kitörölni, úgyhogy nem ez lesz a gond. Bár nem tudom pontosan, mi jelenik meg nálad a mappák helyén (képernyőkép segítene), de azt tippelem, hogy a fehér, lehajtott sarkú papírlapra gondolsz (ismeretlen fájl). Kattints rá jobb gombbal az egyikre, majd tulajdonságok. Nézd meg a nevét, ha van kiterjesztése, fájllá alakultak a mappák. Láttam már ilyen vírust/malware-t, ha nálad is ez történt, akkor valószínűleg ez a gond. Szerezz egy jó vírusirtót és egy malware-irtót (MalwareBytes), telepítsd őket, ha még lehet, és futtasd le. Ha van egy kis szerencséd, ettől rendbejön a rendszer. Ha megtalálják a vírust, eltávolítják, és úgy marad a gép, az a nagyobb baj. Akkor még az lehet, hogy a mappák társítását megszüntette valami. Ha nem, akkor valószínűleg formázás ésrendszerújratelepítés és elvesznek az adataid. (Talán valamennyi megmenthető belőlük, de az sem lesz egyszerű.)
2014. aug. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!