Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom újta telepiten...

Distikeee kérdése:

Miért nem tudom újta telepiteni a windowsot?

Figyelt kérdés
windows 8.1-em van és nem tudom sehogy újra telepiteni. próbáltam több verzióval de sehogy..ezt irja ki kép: [link] Valaki segitsen. Kérlek érthhető válaszokat adjatok :)

2014. aug. 1. 12:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

három kérdésem lenne:

1: miért akarod újratelepíteni?

2: miért Windows alól telepítesz Windows-t

3. Több partícióra van osztva a merevlemezed? (C: , D:)

2014. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

1:mert nem tudtam aktiválni ezt a verziót és letörlődött róla 1-2 progi s a start menü s e megy rendesen meg még pár dolog, szokott hülyéskedni (nem a gép miatt)

2:próbáltam bootolni de ugyanez, nem tudom amúgy hogy jól csináltam-e

3:Igen, 2 re van osztva C és D

2014. aug. 1. 12:21
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

#1 válaszoló, hadd kérdezzelek meg:


1. az Ő privát dolga, talán mert tele van szeméttel, de ez egyáltalán nem lényeges

2. Windows alól Windows? Miért, te hogy szoktad? Linux alól?

3. a partíciók se lényegesek


A kérdezőnek: mit ír ki, milyen hibaüzenetet? A kép nem elérhető. Jól írtad ki a lemezt? Honnan szedted le a Windowst? Ezek a fontos dolgok.

2014. aug. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Na, akkor nézd meg, hogy jól írtad -e ki. Bootolni tudod, hogy kell?
2014. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
nem ir ki hibaüzenetet csak annyit hogy "A windows 8.1 telepiése sikertelen"... semmi hibakód. az nCore-ról szedtem le. de nem csak egy verzióval próbáltam, legalább vagy 3al..
2014. aug. 1. 12:28
 6/21 A kérdező kommentje:
belépek a bios-ba ott meg boot menü. kiválasztom a meghajtót és inditom. nem?
2014. aug. 1. 12:29
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Windows alól Windows? Miért, te hogy szoktad? Linux alól? "


Tudod, van az a BIOS rövidítésű valami, ahol egy BOOT sorrend nevű valamit lehet állítgatni. És tudod, ott be lehet állítani, hogy az optikai meghajtó nevű valamiben lévő DVD rövidítésű korongról töltse be a telepítőt.

Tudod, talán érdemesebb lenne, ha mindenki így tanulná meg telepíteni, mert:

a) nem lennének ilyen gondok, mint most

b) nem lenne olyan, hogy X Y Linux alól akar telepíteni Windowst, ahogy visszakérdeztél (láttam már ilyen kérdést ezen az oldalon...)

c) üres meghajtóra/számítógépre is tudna telepíteni és nem kéne kétféle "módszert" megtanulni


A képen egyébként ennyi van: "Windows 8.1 telepítő" "A Windows 8.1 telepítése sikertelen" "OK"

Nagyon informatív...



-----


Kérdező, kiírtad ugye lemezre? (Vagy pendrive-ra is lehet, de az talán bonyolultabb...)

Ha kiírtad, hogyan?

2014. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 csacsi2 ***** válasza:
Bootolva szokás többek között a fájlrendszer védelem miatt hasznos. Próbáld meg bootolva telepíteni. Utána lehet találgatni!
2014. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
igen CDre irtam ki. Miért az se mindegy hogy irom ki? :o bocsi a tudatlanságom miatt.
2014. aug. 1. 12:34
 10/21 anonim ***** válasza:

Letöltöttél egy ISO-t, ugye?


Rossz, ha pl.:

- magát az isot tetted a dvd-re

- az iso tartalmát adat dvd-ként tetted a lemezre


Jó: lemásoltad a virtuális lemezt a dvd-re


Erre két megoldás jut eszembe:

- daemon tools-szal megnyitod az iso-t, fogsz egy dvd másoló programot (a nero tud ilyet pl.), forrás: virtuális meghajtó, cél: rendes meghajtó és üres lemez

- imgburn-nel kiírod (lemezkép írása lemezre)

2014. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!