Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért zajosak a filmek?

Tyrion Lannister kérdése:

Miért zajosak a filmek?

Figyelt kérdés

PC-n full hd monitorral bármilyen filmet lejátszok,legyen az sima 720p vagy Blu Ray egyáltalán nem olyan szép a kép mint amilyennek kéne lennie,képzaj van benne.

Mit lehet tenni ez ellen?



2014. aug. 2. 07:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Én codec problémára gyanakszom,csakhogy kipróbáltam néhány codec packot,különböző playereket és a probléma ugyanúgy fennáll.
2014. aug. 2. 07:45
 2/12 A kérdező kommentje:
Valamint animációs filmeknél,vagy a rendes filmek bevezető animációinál nincs ilyen zaj.
2014. aug. 2. 07:46
 3/12 anonim ***** válasza:
akkor tölts le újra de olyan helyről ami full HD nem szabadna olyannak lennie.
2014. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 CspCsj ***** válasza:

Milyen lejátszókat próbáltál?

MPC, VLC, KMP...?

Próbálj lementeni egy képkockát (MPC-ben: Fájl > Kép mentése) ha azon is látszik, töltsd fel pl. kepfeltoltes.hu oldalra és add meg a linket.

2014. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam VLC,KMPlayer,DivX Player,Classic Media Player. De ha nagy TV-ről nézem akkor semmiféle zaj nem tapasztalható.
2014. aug. 2. 11:22
 6/12 A kérdező kommentje:

Példakép: A film elején lévő bevezető:

[link]

A film:

[link]

2014. aug. 2. 11:26
 7/12 A kérdező kommentje:

Még egy példa.

[link]

2014. aug. 2. 11:29
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezek a képek HD minőségű fájlokból vannak.
2014. aug. 2. 11:30
 9/12 CspCsj ***** válasza:

Nem látok zajt, legfeljebb elmosódást, bár nem is vagyok szakértő...

Saját amatőr tapasztalatom, hogy az elmosódás és végső esetben a zajosodás inkább a méretcsökkentés "áldozata", vagyis ha nagyon kis méretre akarják tömöríteni (1-2GB) akkor jön rendszerint elő.


De ha a gépről kivezetve a TV-n jó és a monitoron nem, akkor valahol máshol van a gond, talán a monitor beállításaival lehetne babrálni. (lehet hogy túl magas a fényerő, vagy másik színséma)

2014. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Talán itt jobban látszik.

[link]

2014. aug. 3. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!