Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen gyakran javasolt a...

Milyen gyakran javasolt a Windows cseréje?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam nem tesz túl jót a gépnek, ha túl gyakran telepítem újra. Én egy hete tettem új Windowsot (Windows 7) de újból szükséges lenne, mivel elég sok felesleges dolgot töltögettem, megtelt a memória. Viszont attól tartok ha megint lecserélném valami baj lenne belőle.

2014. aug. 5. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

"Én egy hete tettem új Windowsot (Windows 7) de újból szükséges lenne, mivel elég sok felesleges dolgot töltögettem, megtelt a memória"


hetente nem kell újrarakni a Windows-t van akinek már 3 éve rajta van.

Te szerintem egyszerűen csak nem értesz a géphasználathoz

2014. aug. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
73%

Valóban nem tesz jót neki,hogyha hétről-hétre cserélik.Nekem is windows 7 van már két éve.Csak arra kell vigyázni,hogy nem töltögetni mindenféle felesleges dolgot a számitógépre,csak a leghasznosabbakat.

Azt mondom ne tedd ujra a windowst,hanem töröld ki ami nem kell és csak a szükséges dolgokat hagyd a gépen.

2014. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kitol hallottad ezt a sok okossagot?


Egyfelol, annyiszor telepited ujra, ahanyszor akarod, ettol a gepnek baja nem lesz, csak az idod megy el.


Masfelol, ha sok mindent letoltogetsz, attol nem a memoria telik meg, hanem a merevlemez - de mennyivel egyszerubb lenne pl. uninstallalni a felesleges programokat meg torolni a feleslegesen lehuzott adatokat, mint ujratelepiteni hosszu orak munkajaval az egeszet...?

2014. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól függ az ssd nek egy kicsit sem tesz jót az újra telepítés előző.
2014. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor szoktam újratelepíteni a gépet, ha valamit nagyon nem úgy csinál, mint ahogy megszoktam...


...az a lényeg, hogy sohase legyen a gépeden olyan dolog, amit sajnálnál, ha elveszne, ezért kell néhanapján biztonsági mentéseket csinálni...


Mellesleg nem tart olyan sokáig egy Windows 8 vagy 8.1 telepítése, inkább az tart sokáig, hogy utánna belőjj rajta mindent frankón: videokártya, hangkártya, megszokott programok, stb.

2014. aug. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, valóban nem értek a számítógépekez, a Windows cserét is valaki egyszer megmutatta, azt megjegyeztem és követem a lépéseket. Minden felesleges programot, játékot eltávolítottam a gépről, viszont a Local Disk C-n még mindig kevés a hely, és alig van valami a gépen.
2014. aug. 5. 17:52
 7/13 A kérdező kommentje:
Több embertől hallottam már, hogy akár el is romolhat a laptop ha túl gyakran cserélem. Köszönöm az eddig válaszokat, természetesen más véleményeket is várok.
2014. aug. 5. 17:55
 8/13 csacsi2 ***** válasza:

Csak akkor kell újretelepíteni, ha valamit elrontottál és nem értesz hozzá hogy kijavítsd a hibát! Elvileg soha nem kell újratelepíteni.


Telepítéskor használj olyan eltávolító programot ami nyomonköveti a telepítést, hogy mikor eltávolítod, törölje a hozzáadott bejegyzéseket, fájlokat. Ilyen pl az UninstallTool v. TotalUninstall.

2014. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezeket le kell tölteni az internetről?
2014. aug. 5. 17:56
 10/13 anonim ***** válasza:

"Igen, valóban nem értek a számítógépekez"

"Minden felesleges programot, játékot eltávolítottam a gépről, viszont a Local Disk C-n még mindig kevés a hely,"


Legalább egy őszinte válasz.

Szóval: a Local Disc C: az nem memória. Az a merevlemezed egyik partíciója. Lehet hogy van Local Disc D: is a gépeden. Van ilyen? Ha van akkor oda telepítsd a játékokat a D: -re.

"A kevés a hely a C-n" elhiszem, de nem elég információ.

Mekkora annak a C: partíciónak mérete, hogy 1 hét alatt megtöltöd?

2014. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!