Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék a laptopomban...

Szeretnék a laptopomban (Samsung series 3 300E5X - S01) RAM-ot cserélni a többi lent?

Figyelt kérdés
Nos az lenne a kérdésem h ugyan olyan ram tipust kell belerakni ami most van benne? vagy ez lényegtelen? gondoltam h megtartom ami most van benne és kibővítem egy sokkal gyorsabb tipussal ez nem okoz majd gondot? illetve ti milyen ramot ajánlotok hozzá? és egyébként miben fog észrevehető gyorsulás mutatkozni ha több ramom lesz?

2014. aug. 5. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy olyan RAM-ot rakj bele, amit még bele lehet. Tehát pl ha 4 gigáig bővíthető, de te beleraksz egy 8 gigásat, akkor az úgy nem lesz. Akkor se, ha a laptop pl 1333Mhz-ig kezel, és te 1600Mhz-t raksz bele.


A RAM-tól meg nem lesz feltétlen gyorsabb a géped, mert ha eddig 4 giga volt benne, és nem használt belőle csak 3-at, akkor több RAM esetén se valószínű, hogy sokkal többet használna. A RAM az csak azért van, hogy a gép gyorsabb működése érdekében oda vannak kiírva az adatok, és onnan olvassa be. De ha nem elég gyors a RAM, vagy a CPU, akkor lehet az 16GB-os RAM is, de nem lesz gyorsabb a gép.

2014. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még a kérdés feltevője vagyok :) ilyen árkategóriában vagy olcsóban lehetőleg hasonló tudású ramokra gondoltam ez passzolna a gépembe? 2GB 1600MHz DDR3 RAM Kingmax
2014. aug. 5. 18:07
 3/3 A kérdező kommentje:
értem és honann tudom h bővíthető-e a ramom?
2014. aug. 5. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!