Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A linuxos Libre Office mivel...

A linuxos Libre Office mivel "butább" a Microsoft Office-hoz képest?

Figyelt kérdés

2014. aug. 9. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Libre office-nál 2 dolgot utáltam. Egyik mikor kiegészíti a szavakat amiket írok, számomra zavaró funkció, másik mikor leadás előtti napon a képekkel teletűzdelt szövegből eltűntek a képek, és formázhattam újra az egészet.


De alapvetően jó program, csak az ilyen húzásokat nem szeretem.

2014. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Hát, a szövegkiegészítés éppen kikapcsolható, ha zavar... A képes dolog velem még szerencsére nem fordult elő, de attól még nem is állítom, hogy lehetetlen. Nincs igazi gyakorlatom benne, kényesebb szerkesztésekre inkább Scribust vagy LaTexet használok. A fentieken túl: Nemrég egy kérdés kapcsán kiderült, hogy a Writer nem tudja megnyitni a Wordben titkosított dokumentumot: Vagy hibaüzenetet ír ki, vagy jelszókérés nélkül, simán beolvassa a krikszkrakszokat -- ez nem szerencsés, ha valaki titkos levelezés akar folytatni Wordös ismerőseivel. Ettől eltekintve én elégedett vagyok vele, és semmi hiányérzetem nem volt a használata közben.

Ja! Azt hiszem, a Word képes átlósan elfelezni a táblázatcellákat, a Writer pedig nem. Ezt nem mondanám égető problémának, de még belefér a szokásos használat közben felmerülő igények közé, ezért megemlítem.

2014. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:
Még annyit az: Az elmondottak nemcsak a linuxos Libre Office-ra érvényesek, hanem a windowsosra is. A program ugyanazt tudja mindkét rendszeren.
2014. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan kb, mint az Office 2003, persze folyamatosan vannak fejlesztések, de a kezelőfelülete arra hasonlít legjobban.

Átlagfelhasználónak tökéletesen elég.

2014. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó azt hozzá kell tenni, hogy ritkán használok akármilyen szövegszerkesztőt, és leginkább akkor mikor már utolsó utáni pillanatra kell minden.


Meg biztos van valami jó módja a képek beszúrásának, mindenesetre hajnak 3-4-kor elég érzékenyen érinti ez az embert.


Esetleg még amit nem csípek, hogy word-libre és egyéb más alkalmazások között néha nem az igazi az átjárhatóság, és elbarmolódik a szöveg, formázás. Mondjuk ez utóbbi a word és word verziók között is össze szokott jönni, persze okos ember pdf-be ment.


Bár ezt nem "butaságnak" mondanám, csak mivel libre-t használok, én ilyen hibákba/zavaró apróságokba ütköztem.

2014. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Igazából a word eléggé nehezen viseli a nem saját formátumokat, mint tapasztaltam. Az LO->LO útvonal eddig még nem okozott problémát, az mso->LO és fordítottja már sokszor. Sőt, az mso->mso is. Volt, hogy a délelőtt elmentett doksit délután ugyanott, ugyanaz nem volt képes megnyitni. No, ezt például nem tudja a LO, ennyivel rögtön butább. :)
2014. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!