Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel tudnám elindítani a...

Mivel tudnám elindítani a Linuxot?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2 op. rendszer van a gépemen, Win7 és LinuxMint. Úgy lett telepítve, ahogy azt kell, elsőnek a win aztán a linux.

[link]

Konkrétan nekem is ez a gondom, mint a linkben .Amit linkeltem, ott nekem elég nyersen fogalmaznak, nem értem pontosan mit kell csinálni.


Amikor telepítve lett a gép,akkor próbálták feltenni a GRUB-ot, de nem sikerült, csak CD-ről tudtak Linuxot indítani.

Kinyírni az op.rendszeremet meg nem szeretném,mert kellene tanuláshoz és most pénz sincs újrarakni.

Grub 2-ről meg hallottam vegyeset, volt akinek elszállt minden...


Egyébként lehet ,hogy azért nem működik a rendszerbetöltő menü, mert tört a Windows ? Inkább várjak ,ameddig spórolok win7-re ?


Ezt a GRUB-ot pendrive-ra vagy CD-re érdemes ? Ha pendrive-ra akkor hogyan formázzam le ? Ha CD, akkor milyen progival érdemes kiírni és bootolható lemezként írjam ki?


Ha kérdés van ezzel kapcsolatba,írjátok meg.Köszönöm



2014. aug. 10. 21:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az uefibe, mikor állítsam be,hogy melyikről bootoljon ? Mármint,hogy amikor megvan a pendriveon a Grub(vagy CD-n), akkor gép kikapcs, majd újraindít, aztán uefi behozás és beállítani a sorrendet ? VAGY ekkor Már legyen bent a pendrive,amikor állítom a sorrendet ? Aztán ha leokéztam már pendriveról tölti a linuxot ?
2014. aug. 10. 21:34
 2/8 Tom Benko ***** válasza:
[link] Nagyon alaposan van leírva, remélem, tudsz angolul. A lényeg, hogy van egy UEFI boot partíció, onnan lehet az OS-eket indítani, mindegyiknek a saját bootloaderét, ezt pont az UEFI segít kiválasztani. Ide kell telepíteni a GRUB-ot is, nem cd-re meg pendrivera.
2014. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia indítsd el az ubuntut dvd-ről válaszd majd ezt az opciót: ubuntu kipróbálása telepítés nélkül, de az ellöte a bal oldalsávba jelöld ki a magyar nyelvet. És telepítsed fel ezt: [link]


Remélem használtál terminált,csak anyit kell tenned,hogy be másolod egyesével ezeket a parancsokat.

1. lépés nyiss egy terminált,a menübe írd be azt, hogy terminál vagy nyomd meg ctrl+alt+t.


2. lépés másold be ezeket egyesével(kijelölöd jobb klikk másolás terminálba jobb klikk beillesztés. Ha gyors gombokkal szeretnéd csinálni a böngészőben ctrl+c, de terminálba shift+ctrl+v,de a jobb klikk beillesztés is jó.


sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair


sudo sed 's/trusty/saucy/g' -i /etc/apt/sources.list.d/yannubuntu-boot-repair-trusty.list


sudo apt-get update


sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)


Miután feltelepítetted írd be a menübe azt, hogy boot és nyisd meg ezt a programot. Boot javítása néven lesz bent(ha magyar nyelvet választottál. Menj majd az ajánlott javításra ha szerencséd van nem kell neked semmit se csinálni csak várni,de ha nem neked kell egy-két parancsot bemásolni a terminálba, ahhoz majd használnod kell a tab,nyilak,szóköz gombot, még egy tanács mikor kérdezi, hova szeretnéd telepíteni a grubot és beírtad a parancsot, azt úgy tudod kijelölni, hogy szóköz és majd látni fog elötte egy csillagot majd tab és enter. Belinkelek neked 2 videót az első a szerencséseb eset a 2. pedig a hosszabb.

https://www.youtube.com/watch?v=bVx86VbRJkQ

https://www.youtube.com/watch?v=evXUrxJAr0s


Ha van még kérdésed akkor írj privátban.

2014. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy a második videó elején csak az internet állítja be azt neked nem kell megcsinálni, valószínűleg menni fog alapból.
2014. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tom Benko : ilyenkor haragszom ,hogy gyerek korom óta csak németet tanulok, szóval sajnos nem tudok :S

Második válaszoló : Igazából még nem használtam annyira a terminált, de videókban nézve nem tűnik ördöngösségnek,sőt.


Egyébként a Boot javítót azt már a linuxon telepítsem ? Tudom hülye kérdés,de még a Linuxot nem igazán tudtam kipróbálni. Egyébként tök mindegy,hogy az Ubuntu vagy Linuxmint-ről indítom a kipróbálást ?

2014. aug. 11. 14:03
 6/8 A kérdező kommentje:

"Egyébként a Boot javítót azt már a linuxon telepítsem ?" ....jó ez utólag tényleg hülye kérdés volt,bocsi :D

Olyan kreténnek érzem magam, egy gépet összetudok rakni,meg windows telepíteni, de még linuxal még nem volt dolgom.

2014. aug. 11. 14:31
 7/8 Z0lcsi ***** válasza:

Nekem semmilyen Grubos problémám nem volt pár órája mikor felraktam szintén win7 mellé a mintet - loaderes win7(tört) és mint 17 cinnamon. Nekem még nem uefis a gépem mondjuk.

Nálam Suse linuxnál kezdte azzal, hogy "Grub rescue>", meg a Puppy linuxnál. Nem tudom mintnél van-e ilyesmi, de puppynál annyi volt a megoldás, hogy a telepítés után még el kellett indítanom a system menüpont alól egy grub4dos nevű alkalmazást, ami létrehozta a /boot könyvtáron belül a grubot, és még a windowst is felismerte, tehát nem kellett utána még manuálisan irkálni, működött a dual boot.

Ugyanakkor fél óra használat után nekem teljesen összeomlatt a Mint. Ezek ilyen örök rejtélyek, mert még a 16 verziónál is a KDE tökéletesen működött, a Mate meg szintén összeomlott. Most a konkrétan a fáljkezelő adta meg magát. Visszatettem a Zorin OS-t, szerintem ennél egyszerűbb disztró nem is létezik.

2014. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen ettől félek igazából,hogy összeomlik... Na mind1 megcsinálom a live cd-ről való grub telepítést hátha.


Köszönöm mindenkinek a válaszát,ment a zöld szokásosan :D

2014. aug. 11. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!