Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8 vagy 7 mellé Linuxot...

Windows 8 vagy 7 mellé Linuxot telepíteni?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik Windowsot vegyem ( 7 vagy 8.1) , csak mert igazából egy árban vannak :

[link]

[link]


Főleg azoknak a válaszát várom,akik telepítettek már Win8 mellé Linuxot/Ubuntut.

Ha a 8-at veszem meg, akkor ha a linkben(lejjebb) Istvan Holbok válaszát követve végigcsinálom, biztos siker lesz ?

[link]


Ezenkívűl ugye játékokra is használnám, így jogos a kérdés,hogy Win8-nál is rendben működik az ha egy játékot Win7-ként futtatom ?


Jah igen , ami fontos ,hogy UEFI-s BIOS-om van, és az alaplapom biztosan támogatja a Win8-at.

(4gb 1600 MHz RAM, DDR5 1GB VGA, 1 TB vinyó)


(Egyébként eléggé nyomos okom van,hogy megvásároljam...én sem így terveztem de sajnos "muszáj")


Kérlek segítsetek !



2014. aug. 12. 20:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Az UEFI csak egy lehetőség, nem muszály vele élni! :-) ...ugyanis ha elkezded úgy felrakni a rendszert, akkor majd azon kapod magad, hogy minden régi winchesteredet is át kell konvertálnod GPT-be, nem ragoszom, egy rakás szar, de valaki mégis isteniti... :-)


A Linux nem nagyon komálja az UEFI-t, ez nem azt jelenti, hogy nem érti a Linux... ...csak nem mindegy milyen géped van, ugyanis az AMD64-es acrhitechturát nem szereti...


A Windows 8.1 hacsak teheti UEFI-be fogja magát feltenni a gépre, de ezt a BIOS-ban kikapcsolhatod...


Én biztosan Windows 8.1-et vennék...


...és ha szeretnél két operációs rendszert egy gépen, akkor elsőbb mindig a Windows-t telepítsd fel, és utánna a Linux-ot... ...a Linux ugyanis észreveszi a Windowst, de a Windows-nak nem érdeke, hogy más rendszer is fusson mellette... :-)


Ami játék fut Windows 7-en, az nagy valószínűséggel fut Windows 8-on is...


Válaszoltam mindenre?

2014. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Jujj köszönöm :D Igen válaszoltál...azt hiszem :D

Igen azt tudom,hogy megy a telepítésnek a folyamata, mit miután kell. Csak ugye halottam pár horror sztorit...


Egy induri pinduri kérdés még van :D Lehet orbitálisan idióta kérdés, de ha az alaplapom oldalán csak annyit ír,hogy kompatibilis Win8-al, akkor az egyben azt jelenti,hogy a 8.1-el is ?

Csak mert a VGA oldalán úgy van,hogy Win8/8.1-el kompatibilis.

2014. aug. 12. 20:57
 3/19 Tom Benko ***** válasza:

A Linux sem fázik már annyira az UEFI-től, segítségképpen: [link]

Nekem is így van telepítve, csak nincsen másodlagos win. Amúgy miért "muszáj" megvásárolni a wint?

2014. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nos eddig mindig tört win-t használtam, de már annyira elegem van,hogy másra bízzam a telepítését a gépnek ha valami van, amikor én is megtudnám csinálni.

Tudom,hogy sokan netről szedik le a win-t, de én nem vagyok fenn pl. ncore-n,hogy biztonságosabban letudjam szedni,lehetőleg vírus mentesen.

Egyébként ezekkel a tört verziókkal nekem mindig voltak gondok, vagy valamilyen játék az istenért sem akart elindulni,pedig kompatibilitást,rendszergazdai jogot is adtam hozzá stb.

Meg most is a tört win olyanokat produkál,hogy egyszerűen nem tudok már telepíteni sem rajta, pl. ashampoo-t sem engedte, se nero-t, se virtualboxot, pedig azt amikor megkaptam a gépet újonnan feltelepítve akkor még működött (azóta sem töröltem semmi olyat ami bekavarhatott volna, azóta már minden létező verziójával kipróbáltam de hiába...kész rejtély)


Random néha lefagy a gép, például múltkor 30.perc után lemegy alvóba, na onnan már csak resettel volt képes visszajönni. Pedig új gép.

Biztos nem a géppel van a gond, mert a régi gépemen amin volt egyszer egy eredeti winxp az akkor patentúl működött, csak amikor elszállt benne a ram,vitte magával az egészet. Aztán újrakellett tenni törttel, na azóta mocskosul instabillá vált sajnos.


Én sem gondoltam volna hogy az életbe valaha is adok ennek a mikroszaftosnak pénzt, de sajnos már csak ez az egy út járható.


Ha a linux több játékot támogatna akkor tuti csak azt használnám. Meg még infó érettségit is lekell tennem ,ahhoz meg kell a win, meg a továbbiakban is akarok olyanokkal foglalkozni,amihez kell sajnos, vagy nem sajnos :S


Úgyhogy már elegem van,hogyha valami kis gebasz van a géppel,akkor rögtön rohanni valakihez,hogy tegye újra,meg kitudja mikor lesz kész...stb , így meg előkapom újrateszem aztán jónapot :D

2014. aug. 13. 12:30
 5/19 Z0lcsi ***** válasza:

Én biztos nem 8-at, vagy 8.1-et vennék. Elképesztően haszontalannak tartom őket a 7 után. Főleg ha játszani szeretnél, mindenképpen érdemesebb 7-et használni, mert a 8 valamiért nem alkalmas annyira a feladatra. Saját tapasztalatom is, hogy minden játék sokkal jobb teljesítménnyel fut a 7-en, mint a 8-an, de véletlenül sem kell csak rám hagyatkoznod, vannak tesztek a neten. (olvastam pl. egy olyat, hogy a tera (mmorpg) ugyanolyan beállításokkal w8-on 12Fps-en döcögött, míg w7-en 60-on).

.

Amúgy meg nem létfontosság ncore-ról beszerezni a windows, vannak publikus torrentoldalakon is normálisak, utána meg egy loaderrel másodpercek alatt "eredetit" varázsolhatsz belőlük. ha érdekel szívesen segítek elvégezni eme folyamatokat privát üzenetváltás formájában.

.

Linux az egy teljesen külön téma lenne. Nálam úgy van megoldva most ez a milyen oprendszert használjak, és mire dilemma, hogy van egy ssd-m két partícióra osztva, egyiken ubuntu alapú linux van, másikon windows7. linuxot használom mindenre, windowst csak játékra. De most pl. olyan játékkal játszom, ami tökéletesen fut linuxon is a wine segítségével.

2014. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

hmmm,most jól megkavartad a lapokat.

egyébként éppen ezzel vagyok bajba,hogy mégis melyik, win7 vagy 8.1 ?! Sokan mondják,hogy jó,néztem videókat is, azt mondják fut minden olyan játék ami win7-en, olvastam,hogy rebesgetik,hogy a win8.1 jobban kezeli a ramot,mármint nem zabál annyit....

Hááát passzolok,komolyan, még szerintem alszom rá egyet...

(Már annyi mindent olvastam meg néztem ezzel kapcsolatba,hogy kifolyik a szemem(nagyon nem szeretek rossz döntést hozni, vagy olyat amiben nem vagyok teljesen biztos)

Nekem videókon keresztül sincs semmi gondom a win8.1-el, nem tudom mire föl ez a felhajtás ( szvsz azok mondják,hogy kaki a kezelése akik még a linuxal sem kerültek összetűzésbe.)/Jó azért, azt tegyük hozzá inkább a win8.1 az érintőképernyős dolgokon nagy előny ezekkel a csempékkel, dehát ugye lelehet tenni és asztalról is lehet ténykedni./

Meg nem egy ilyen embert ismerek,hogy azt mondta hogy szar a linux, de mint kiderült ki sem próbálta...


Én konkrétan nevettem,hogy milyen könnyű kezelni a linuxot...mármint ahhoz képest, hogy azt mondták,hogy nehéz...



Úristen remélem valami érthető ,amit itt összezagyváltam :D

2014. aug. 13. 15:15
 7/19 A kérdező kommentje:

Meg origon is csak azt hozza fel ellenérvnek ,hogy :

nincs startmenű : hát engem hidegen hagy, ha meg annyira kell átlehet szani és lám ott van


idegen lesz a kezelés: én mindig mindenhez hamar hozzászokok, és mint mondtam, videókban úgy látszott hogy könnyű, sőt nevetségesen könnyű


Még alig vannak appok : hidegen hagy


Kétarcú alkalmazások : úgysem IE-t használnék.

2014. aug. 13. 15:24
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként biztos nem a boot idő fog befolyásolni, ugyanis még a régi 98-as vagy xp boot idejét is simán kibírtam, bár lehet ez annak róható fel,hogy sok türelemmel rendelkezem...
2014. aug. 13. 15:28
 9/19 Z0lcsi ***** válasza:

most te tulajdonképpen rábeszélted magad a windows8-ra :D

én másokkal ellentétben ha visszaolvasod nem írtam kifejezetten negatívakat a szeretett w8-ról, mindössze annyit jegyeztem meg, hogy szerintem fölösleges volt ilyet kiadni a remek w7 után, meg a játékok olykor jelentősen jobban mennek w7-en. de amúgy 3hónapig használtam w8-at, tehát úgy gondolom, hogy valamennyire tapasztalatból írhattam amit írtam. a csempés felület meg nem véletlenül fog eltűnni a 9-esből. egyszerűen semmi funkciója nincs pc-n, meg rengetegen ezért futamodtak meg úgymond a 8-as használatától. igazából marha könnyen bele lehet szokni, de 3 hónap után éreztem úgy, hogy nekem teljesen haszontalan a csempés felület, mert azonnal váltottam át az asztalra minden bejelentkezés után.

tényleg csak a játékok játszhatósága miatt érvelek ellene.

2014. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

úhh,gondoltam,hogy félre fogod érteni amit írtam, bocsánat így utólag is . Igazából általánosságban írtam...(bár igaz,hogy nem jött át )

Öhm, lehet ,hogy már tudat alatt rábeszéltem magam rá...

Igazából talán azért,mert azt mondják stabilabb valamivel,meg biztonságosabb,meg ugye tovább lesz támogatva értelemszerűen , bár ez szerintem mind1.

Igazából ami talán jobban rávisz a dologra az az ,hogy neten egy árban van a win7-tel( és akkor itt jön a gondolatmenet : hogyha egy árban van,akkor vegyem inkább az újat...)


Ááááh, nem tudom :D komolyan... úgy érzem mint amikor még támogatták a winxp-t és sokan megvették a vistát/7-et aztán sokan azt mondták,hogy inkább maradnak a jól bevált xp-nél... tudom nem épp a legjobb hasonlat.


Igazából a játék kompatibilitás tántorít el....csak ilyenkor meg az jut eszembe, hogy amikor meg a win7 még újonc volt,akkor meg azt mondták,hogy aki játékokkal akar játszani,az még maradjon az xp-nél, mert még win7-re nem jöttek ki,vagy alig.

Akkor ehhez kapcsolódóan jön az az elmélet,hogy akkor ér valamit is a játék beállításnál a kompatibilitási mód megváltoztatása ? Csak mert most jelen pillanatban a win7-en az NFS Carbon kacagva elfut,laggolás és egyéb gond nélkül. Na most ha win7-en elfut ,akkor én szvsz 8-on is elkéne...

Neked erről mi a véleményed ?

2014. aug. 13. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!