Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows Vista a sok hurrogás...

A Windows Vista a sok hurrogás miatt visel rossz hírnevet?

Figyelt kérdés
én is használtam és semmi bajom nem volt vele.
2014. aug. 17. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

nem rossz ,


csak a tobbi rendszer jobb


vagyis a tobbihez kepest rossz,


de ha a tobbi rendszert nem ismered , akkor a vista neked bevalt

2014. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vortrex ***** válasza:
Igazából a vista rengeteg forradalmi újítást tartalmazott, amik akkor még nem ismert hibákat tartalmaztak, ráadásul az akkori gépekhez képest nagyobb volt a gépigénye is, az 1. service pack megjelenéséig nagyon alul teljesített az xp-hez képest, innen ered a rossz hírneve.
2014. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vista sikertelenségének több oka is volt. Egyrészt nagyon elhúzódott a fejlesztése, és az MS nem merte bevállalni a további csúsztatást, így félkészen adta ki - kb SP1-gyel vált késszé (nem véletlen, hogy a hasonló alapokra építkező Server 2008 is ez után jött ki, Vista SP1-gyel megkapta annak kernelét).

Másik ok, hogy gyökeres változtatásokat hajtottak végre a rendszeren, szinte nem volt alrendszer, amelyet ne írtak volna újra, ne változott volna meg a driver modelle. Emiatt az első meghajtóprogramok jobb esetben csak lassúak voltak, rosszabb esetben instabilitást okoztak, természetesen minden ilyen problémát az operációs rendszernek tulajdonítottak. Sok változtatás miatt az alkalmazások kompatibilitásával is problémák adódtak, de ez minden új Windows verzió megjelenésekor előfordul, csak nem ilyen mértékben.

Én is használtam Vistát, lemezkezelés sebességét leszámítva nem volt vele problémám, számomra jobban kézreállt, mint az XP, és megbízhatóbban is működött. Egyszer azonban aktivátoros Windowst raktam fel az egyik gépemre (amelyen korábban már gond nélkül futott az eredeti), és teljesen máshogy működött, jóval több hülyesége volt - alighanem az ilyen "okosításoknak" is voltak mellékhatásai.

2014. aug. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nemvolt bajom vele és én nemhallgatam senkire most cseréltem le a vistát win 8.re. Vista nem rossz windows.
2014. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!