Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismer valaki olyan Windows-os...

Ismer valaki olyan Windows-os programot, ami képes a gép azonnali kikapcsolására és újraindítására? (bővebben lent, XP-s bug miatt van rá szükségem)

Figyelt kérdés

Van egy Compaq Deskpro EP/SB Series asztali gépem, amin valami miatt (?talán alaplapi hiba?) az XP nem képes normálisan kikapcsolni a gépet, és az újraindításnál is hasonló furcsa jelenséget produkál:

Újraindításnál először minden kép eltűnik, sem az NVIDIA Videokártya BIOS-a, sem az alaplapi BIOS-nál sincs semmi kép, a gép viszont ugyanúgy működik, elvégzi a rendszerindítást. A monitor is úgy működik, mintha kapna beérkező jelet a videókártyáról - zölden kapcsol be rajta a LED (egyébként amikor nincs semmi jel, sárga) -, de SEMMI kép. Egészen addig, amíg újra be nem tölt az XP : ekkor már tényleg van kép rendesen a monitoron.

Kikapcsolásnál hasonló a jelenség : a kijelentkezési folyamat vége után, kb. amikor a "most már kikapcsolhatja a számítógépet" felirat jönne, sárgára vált a monitor LED-je, majd ismét zöldre kapcsol vissza, de itt sincs már kép, és nem tudom, hogy itt már valójában mi történik. Ilyenkor is már csak ugyanúgy lehet lekapcsolni, mint rendszer közben, azaz 8 mp-ig benyomva kell tartani a gép kapcsolóját.


Ami még fura és zavaró jelenség, az az, hogy van, amikor számomra teljesen véletlenszerű időpontokban a gép >teljesen magától< bekapcsol, anélkül, hogy egy ujjal is hozzáértek volna. Ahogy észrevettem, ez inkább akkor van, ha a gép XP-ből lett "leállítva", de amúgy kiszámíthatatlan, és ezért is zavaró. Volt olyan is, amikor áramtalanítva volt, és miután vissza lett dugva a hálózati 230V-ra, egyből bekapcsolt, anélkül, hogy ténylegesen megnyomtam volna a bekapcsológombját.


A Windows 95, 98, és a Micro-XP (eXPerienced művésznév alatt futó hackelt XP változat) egyaránt képesek autómatikusan "áramtalanítani" (teljesen lekapcsolni) és újraindítani is, náluk semmi ilyen gond nincsen. Ugyanúgy a Linux Disztribúciók többségénél sincs gond, bár ott van, amelyik kikapcsolásnál nem végzi el a tápegység kikapcsolását, és helyette "System Halted" feliratot ír ki, ahhol ugyanúgy a 8mp-es lenyomással lehet kikapcsolni.


A szóban forgó, képeltűnéses/hibás kikapcsolást produkáló XP gyári Windows XP Professional Service Pack 3-al.


Egyszer már egy ismerősömnél láttam egy olyan programot (sajna nem emlékszem a nevére, valami pár KB-os cucc volt), ami képes volt egyből lelőni, vagy újraindítani a rendszert, mintha csak gombal csinálta volna az ember. Sajna most már neki sincs meg, és Ő sem emlékszik a nevére, és én sem tudom, hogy keressek utána.

Gondolom, az talán tudna segíteni a problémámon, így ha XP-t használnék a gépen, akkor nem kéne minden kikapcsoláskor/újraindításkor ezeken a zavaró jelenségeken átmennem.


Előre is köszönöm, ha valaki tud egy ilyen programot!



2014. aug. 19. 06:37
 1/2 csacsi2 ***** válasza:
86%

Minden oprendszer képes újraindítani a gépet

(ezt nem igazán értem). kényszerített újraindítás reset gomb. Annyi egymástól független hibát soroltál fel...


-frissítsd a videokártya driver-ét, takarítsd ki a gépet a kosztól ellenőrizd a gép kikapcsoló gombját,csatlakozókat lehet kontakthiba van.

-Nézd meg az eszközkezelőben (futtatás: devmgmt.msc) hogy van e hibás driver, az szokott leállítási gondot okozni.

-Nézd meg a windows eseménynaplót és az ott található hibákat javítsd ki!

-legvégső sorban telepítsd újra az oprendszert


"egyaránt képesek autómatikusan "áramtalanítani" (teljesen lekapcsolni) és újraindítani is,"

Ez nem így van, újraindításkor nem kapcsolja le. Készenléti állapotból tűnhet úgy hogy le van kapcsolva, de akkor is áram alá van helyezve.

Nézd meg az energiagazdálkodási lehetőségekben mi van beállítva gomb vezérlésre:

[link]

leállításkor nem indul el csak ha tápellátási hibák vannak ("áramszünet" keletkezik) és a bios-ban be van állítva a "Resume ac power loss".

2014. aug. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsődleges probléma: HP Compaq Deskpro EP/SB

Másodlagos probléma: User hozzá nem értése

2014. aug. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!