Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van az excelben "Dátum-e"...

Van az excelben "Dátum-e" függvény vagy valami olyan függvény, amivel egy cella tartalmáról (bevitt adatt), el lehet dönteni, hogy az dátum-e?

Figyelt kérdés

A feladatom során adatokat kérek be a felhasználótól, és

mielőtt számolnék a beírt adattal, megvizsgálom azt.

Ha nem megfelelő a beírt adat (pl. szám helyett szöveg, egész szám helyett tört, betű helyett szám, egyéb) akkor jelzem a felhasználónak, hogy javítsa a beírt adatot.


Eddig minden vizsgálatot meg tudtam oldani, de azzal nem tudok mit kezdeni, ha a felhasználó a tizedes tört adat beírásakor a veszző helyett pontot használ.

Azaz a "12,4" helyett "12.4"-et ír be.


Az adott cellába számot várok a felhasználótól. Akár egész, akár tizedes tört szám is lehet a bevitt adat.

A gondom az, hogy az excel a "12.4"-et is számként kezeli.


Milyen vizsgálattal (függvénnyel) tudnám kiküszöbölni a tizedes pont használatát?



#Excel #tizedesvessző #tizedespont #dátum-e függvény #bevitt számadatok vizsgálata
2014. aug. 22. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kell kiküszöbölni? Angolszász területeken tizedespontot használnak. Az Excel ezt számként kezeli. Neked számként van rá szükséged. Hol a gond?
2014. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vegyünk egy konkrét pédát.

Adott egy excel táblázat, ami személygépjárművekkel kapcsolatos számadatokkal dolgozik.

A számadatokat a felhasználó adja meg.


Ha a felhasználó "A gépjármű fogyasztása [liter/100km]?" kérdésre "7,6" választ ad, akkor ezzel jól számol tovább a táblázat.

Ha a felhasználó eltéveszti az adatbevitelt és "7.6"-ot ír be, akkor azt az excell az enter billentyű lenyomása után automatikusan 41826 számadatként jeleníti meg a cellában.

És így is számol vele a továbbiakban.


Hogyan tudom vizsgálni a felhasználó által beírt adatokat, hogy jelezni tudjam neki, ha rosszúl írta be az adatot?

2014. aug. 22. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, így már értem a "Dátum-e" dolgot a kérdésben. A 7.6-ot július 6-nak nézi.

Ilyet szerintem nem tud.

2014. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a "A gépjármű fogyasztása [liter/100km]?" válasza tipikusan 10 alatti szám (de legyen 100). Azt tudod ellenőrizni, hogy a szám ezen érték alatt van-e.
2014. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos szerintem sem.

Az is megoldás lenne számomra, ha be lehetne állítani, hogy a tizedes tört számok esetében egyformán értelmezze a pont és a vessző használatát.

Azaz, hogy a 6,7 és a 6.7 is ugyanazt a számot jelentse.

De sajnos erre sem találtam lehetőséget.

2014. aug. 22. 10:56
 6/8 A kérdező kommentje:

""Mondjuk a "A gépjármű fogyasztása [liter/100km]?" válasza tipikusan 10 alatti szám (de legyen 100). Azt tudod ellenőrizni, hogy a szám ezen érték alatt van-e.""


Persze ezzel nem is lenne gond, de az általam felvetett példa tényleg csak egy példa a problémám szemléltetésére.

Az akadály ugyanúgy fennáll akkor is, ha pl. más, nagyobb számadatokat kérek be, és ott használja valaki a "."-ot.

2014. aug. 22. 11:01
 7/8 Kőváry Orsolya ***** válasza:
100%
Előzd meg azt, hogy pontot írhassanak a cellába mégpedig úgy, hogy az Adatok menüben választod az Érvényesítést. Abban a Tizedes törtet, be kell állítani egy minimumot meg egy maximumot a Beállítások fülön, a Hibajelzés fülön a Stílus a Megállás legyen, és a Hibaüzenet mezőbe írd be pl. hogy "Használj vesszőt pont helyett a tizedes tört beírásakor!" Így abba a cellába csak vesszővel tudják beírni a tizedes tört számokat.
2014. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Orsolya!

Sokat segítettél, és tanultam is.

2014. aug. 23. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!