Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP-nél hogyan lehetne...

Windows XP-nél hogyan lehetne megoldani, hogyha (fizikailag) több hangkártya van a gépembe, akkor mindegyiknek lehessen egymás mellé telepíteni a driver-jét és utána mindig kiválasztani, hogy melyiket akarom használni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 22. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennek alapból így kéne működnie. A vezérlőpultban ki lehet választani az elsődleges hangeszközt.
2014. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így: [link]
2014. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És pl. mi van akkor, ha egész egyszerűen az egyik driver felülírja a másikat?

Csak azért kérdezem, mert Windows 95 és 98 alatt mind ezt csinálta. Feltelepítettem az egyik drivert, utána a másikat, de akkor az előző már nem volt ott.


Az amúgy biztos, hogy több hangkártya van a gépben, mert én magam raktam be őket (szám szerint : 3 db)

A két ISA csatlakozósat a BIOS is felismeri (név szerint), de a PCI csatlakozójú is működik (live linux rendszerek pl. azt ismerik fel alapból)

2014. aug. 22. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:
98 as windows ?? mit akarsz csinálni és minek ilyen sok hangkártya ?
2014. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kis otthoni primitív zenestúdióba lenne, a szinti, gitár, meg a dob közé. Hangfelvevésre, szerkesztésre, szintihez virtuális hangszerelésre, ilyesmik.


És azért gondoltam, hogy ezeket a hangkártyákat már kipróbálom, mert tápegységből csak egyetlen működő van most csak nálam, azaz csak egy alaplapot tudok működtetni, hangkártyából viszont van 5, akkor meg már amit elvileg alaplapi/BIOS szinten felismer a gép, azt minek hagyjam ott tovább porosodni. Úgyis csak ezért használnám a gépet.


A Windows 95/98-at meg azért említettem, mert eddig azokon próbálkoztam ezzel, de most az XP is fenn van mellettük a gépen, azt még éppen elbírja a CPU/Memória, azért így tettem fel a kérdést.

2014. aug. 22. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!