Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linuxot volna érdemes...

Melyik Linuxot volna érdemes telepítenem az asztali gépemen?

Figyelt kérdés

Van egy asztali számítógép, melyet helyhiány miatt egy évig nem használtam, viszont most reaktiválnám. De még Windows XP volt telepítve rá. Én szeretnék egy jogtiszta operációs rendszert rá, melyet frissítenek is, és főleg azért is szeretnék Linuxot, mert vannak programok, melyek érdekelnének (fordítók, fejlesztő környezetek), de Windowson - jelenleg még - nem futnak.

A számítógépet kb. 4-5 éve kaptam, nem egy komoly gamer konfig, de a mostani laptopomnál lényegesen gyorsabb. Főleg internetezésre, zenehallgatásra, videózásra és hobbi programozásra használnám (utóbbihoz nem kell a .NET). Ha esetleg játsznék rajta, akkor sem újabb játékokat játszanék rajta (kb. 10 évnél fiatalabb játékokkal ritkán foglalkozom).


Nehezen látom át a kínálatot, ezért kérdezem: melyik Linuxot ajánlanátok?



2014. aug. 26. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mageiea, Linux Mint
2014. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:

Ilyesmire szerintem teljesen jó a kényelmes Ubuntu-rokonság, bár én elsősorban a Linux Mintre gondolok, de a többi is. Viszont egyéb szempontokból nagyon vonzó mondjuk a Manjaro, Mageira, Debian, csak még nem próbáltam ki őket -- ugye, a linuxot nem havonta telepíti újra az ember...

Szerintem azt a néhány DVD árát megéri rászánnod, hogy több disztrót is végigpróbálgass, mielőtt alaposabban belakod a gépet.

2014. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utána olvasok ezeknek. Az Ubuntut kellett egy keveset használnom, és nekem nem tűnt olyan vonzónak, de talán nem ismertem még ki eléggé.
2014. aug. 26. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:

OpenSUSE, Ubuntu (bár utóbbit nem szeretem. Nekem túl windowsos)

Én minden gépemen Suse-t használok, az általad leírt dolgokra tökéletes.

2014. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:
Lehet, hogy a "hivatalos" Unity-felület zavart -- én legalábbis nehézkesnek és kényelmetlennek éreztem -- de ez egyszerűen megváltoztatható valamely másik ablakkezelő használatával. Én a Linux Mint Cinnamon-felületét mindenesetre jobban kedvelem, szerintem alaphelyzetben is elegáns és kézhez álló.
2014. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is megfelel a célnak a linux mint.
2014. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Manjaro.
2014. aug. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat!
2014. aug. 28. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!