Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 8.1-en belül hogy tudom a...

Win 8.1-en belül hogy tudom a meghajtót kettéosztani, hogy a rendszer külön legyen?

Figyelt kérdés

Sajnos telepítésnél lányos zavaromban megijedtem, hogy feltett még 2 partíciót, így maradtam egynél, de aztán láttam, hogy ez a két rendszer partíció mindenképpen megvan.

Találtam erre egy EaseUS Partitio programot, de nem tudom, hogy csináljam, sajnos a hozzá talált használati útmutató oldal nem töltődik be.



2014. aug. 28. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem bízok ezekben a ketté osztó programokban inkább rakd újra ha még nincs rajta olyan sok minden.
2014. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem Windows-ból is menni fog:

Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógép-kezelés


Utána: Tárolás -> Lemez-kezelés


C:-re jobb egérgombbal kattints

"Kötet zsugorítása..."

Kiszámolja, mennyire lehet zsugorítani. Persze ez csak minimum lesz, tehát ennél többet is beírhatsz, és valószínűleg jobban is jársz. Én azt tanácsolom, hogy 100 GB-ot legalább hagyj meg a Windows-nak (C:).


Ha ez megvan, akkor lesz utána egy nem allokált rész. (Nem biztos, hogy ez lesz a neve...)

Arra jobb klikk és kötet létrehozása. Megadod a méretét, aztán kész is.


Ugyanitt lehet formázni utána (pl. NTFS-be), utána talán még betűjelet kell adni neki: jobb klikk -> Meghajtó betűjelének megadása.

2014. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezt is próbáltam, de nem találtam létrehozást, de megnézem újra! Köszi!

De az is lehet, hogy kezdem majd elölről!

2014. aug. 28. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!