Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyiknek van a legnagyobb...

Melyiknek van a legnagyobb felhasználó-tábora? Windows & Mac & Linux?

Figyelt kérdés
Melyiknek van a legnagyobb felhasználó-tábora? Windows & Mac & Linux?

#Windows #linux #Apple #Microsoft #felhasználótábor
2014. aug. 28. 14:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Windows
2014. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
windows
2014. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
PC-n valószínűleg Windowsnak, de amúgy a Linux több eszközön megtalálható (router OS-ek, az Androd is Linux-alapú, stb.).
2014. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 2xSü ***** válasza:

[link]


Asztali környezetben tehát a Windows a mérvadó.

2014. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 2xSü ***** válasza:
De pl. webszerverek esetén már a Linux van többségben.
2014. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ahogy én látom, egyértelműen a LINUx a mérvadó, 1992 óta van piacon, van közel 100 féle rendszere aminek nagy részét ma is folyamatosan fejlesztik, plusz ez szolgálja számos mobil platform alapját (Pl. Android)


De ha csak az asztalit nézzük szerintem akkor is nagy szerepet kap a linux, jó lenne egy ilyen felmérést nézni valahol.


LINUX Családfa: [link]

2014. aug. 28. 15:34
 7/21 anonim ***** válasza:
Asztalin miben kap nagy szerepet a Linux?
2014. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

LINUX (egyértelműen)


Nem jól tetted fel a kérdést, vagy legalább is nem jó helyen ugyanis MO-on mindenki (tisztelet a kivételnek) WIN mániás, sajnos nem is ismernek mást, nem nagyon oktatják az 'inyenes alternatívát' szóval itt WIN, USA-ban persze a MAC megy nagyon :)

Világméretekben viszont LINUX

Számtalan oprendszer alapja is linux és sok elágazása van, leginkább elterjedt az UBUNTU


Sajnos itt és ezzel a Magyar mentalitással nem tud elterjedni más mert "júj de félelmetes az új dolog biztosan nem is jó" :D

2014. aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Asztalin miben kap nagy szerepet a Linux?


Hogy értve miben?

Simán kenterbeveri a Windows-t, tud mindent amit a windóz is tud, és egy fillérbe sem kerül és szépen is fejlődik, nincs rá vírus etc.. Itthon persze nem ismerik eléggé el, csak a vállalkozó szellemű IT-hez értők váltanak át arra.

2014. aug. 28. 15:44
 10/21 anonim ***** válasza:

Te írtad: "De ha csak az asztalit nézzük szerintem akkor is nagy szerepet kap a linux"

A "nagy szerpet kap" kifejezést én úgy értettem, hogy sok mindenre használják mondjuk.


Vírus meg ugye addig nincs rá, amíg nem terjed el jobban. Lásd: Android. Arra asszem van... De ha nincs (még), nem szóltam.


#8

Ha világszinten annyira a Linux a nyerő, az USÁban meg a Mac, akkor miért Windows-ra adják ki a játékokat, programokat LEGINKÁBB (mielőtt belekötne valaki, kiemeltem direkt ezt a szót)? Biztos csak nekünk, magyaroknak...


Pl. a kínaiak most jelentették be, hogy saját operációs rendszerre (Linux alapú azt hiszem) akarják lecserélni a Windows-okat a jövőben. Tehát jelenleg ők is Windowst használnak... (szerintem állami szervekről van szó)


Tényleg jó a Linux szerintem is. De amíg a Windows a legelterjedtebb PC-n, addig arra fogják kiadni a szoftvereket és nem a Linuxra...

És igen, vannak Windows emulátorok Linuxra, de szerintem senki sem gondolja, hogy az lenne a "célközönség" a valódi Windows helyett...

2014. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!