Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet MKV fájlokat...

K.Lac kérdése:

Hogyan lehet MKV fájlokat szerkeszteni?

Figyelt kérdés

Még csak most ismerkedek ezzel a témával ezért kérnék segítséget.

Van egy samsung tv-m amin mkv fájlokat szeretnék lejátszani usb-n keresztül.Hallottam olyan dolgokat hogy ha a film és a felirat egy mappában van és a nevük megegyezik plusz a felirat a .srt-vel el van látva, lejátsza a tv a feliratot.

Na most a gondom annyi lenne hogy nekem előfordul hogy nem játsza le a feliratot és a tv-n ha az eszközökre kattintok és meg akaraom nézni a jellemzőket meg hogy egyáltalán mit játszok le,egyszerűen nem látja a feliratot.Viszont jártam már úgy is hogy csak a film volt a mappában,felirat nem és mégis volt felirat az idegen nyelvű részeknél.

Annyit olvastam már az mkv-król hogy ez egy konténer fájl, és fel lehet "nyitni" lehet szerkeszteni,azaz feliratot vagy akár szinkronnyelveket is hozzá lehet adni illetve "kidobni" ami nem kell.

A kérdésem az lenne hogy van ilyen progi ami ezt tudja?

Ha igen és ha belerakom a "konténerbe" a felirat fájlt annak is .srt végűnek kell lennie?Ha ez meg van akkor a tv automatikusan érzékeli és lejátsza a feliratot?

Plusz még valami.Van egy filmem ami így néz ki.

1. film.mkv

2. film.dts

3. film.ac3

4. film.srt

De csak egy "nyelven" beszél és nincs felirat pedig mindegyik fájl egy mappában van.

Ezt lehetne úgy szerkeszteni hogy beleszórok mindent a "konténerbe" és én választom ki lejátszás közben hogy melyik hangot és feliratot akarom megjeleíteni?

Köszönöm válaszotokat.



2014. szept. 3. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

mkvmerge

Faék program, a többi már magától is menni fog.

2014. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi. megnézem.
2014. szept. 3. 17:57
 3/3 A kérdező kommentje:
kipróbáltam.szépen működik.erre gondoltam ilyet kerestem.köszi mégegyszer
2014. szept. 7. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!