Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért telepít/töröl a gépem...

Miért telepít/töröl a gépem ilyen sokáig programokat?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen töröl/telepít programokat a szgépem. Más lassulás nem tapasztalható. Core I3, DDR3 4GB. Egyszer egy játékot akartam telepíteni ami nem akart felmenni, kb 1.5 órán keresztül települt (cod2) és lefagyott tőle az egész gép. Csak hard reset segített, de azóta minden program legyen az 3kbit-es azt is legalább 10-15 percig telepít. Mit kéne csinálnom, hogy megoldódjon? Nem akarom újratenni mert a gépen rengeteg beállított és fontos dolog van, lementeni az adatokat meg újratenni 1nap lenne. :( Esetleg megoldás valakinek mi okozhatja?

2014. szept. 7. 13:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja igen win7 64bit a rendszer.
2014. szept. 7. 13:35
 2/11 anonim ***** válasza:
Menyi most a gépeden a szabad hely ? ott ahol a windows van ? azon a partición ha 2 van szedve
2014. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg 50GB a "C" és 5.95GB szabad hely van.

Reg cleanert futtattam már, de nem segített. :(

Volt már több szabad hely is, kb 15giga de akkor is a probléma jelen volt!

2014. szept. 7. 14:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Ccleneatt is próbáltad? hddsentinel mit mutat?
2014. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A winyó közösködik DVD meghajtóval ? tehát egy porton vannak az alaplapon ?
2014. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

cc cleanert próbáltam már, törölt sokmindent, de az eredmény még ugyanaz. Elvileg a hdd sentinel szerint 100%-os a vinyók.

Minden HDD(2) és DVD(1) satás a gépemen már nincs IDE kábel!

Az igaz hogy az egyik HDD kicsit már hangos, de akkor ha HDD gond lenne esetleg lassúak lennének a programok is nem? Pedig elég hardverigényes programokat használok (Adobe photoshop, after effect, vegas pro...stb)

Win töredezettségmentesítő szerint persze minden ok nem kell töredezettségmentesíteni.

2014. szept. 7. 14:50
 7/11 anonim ***** válasza:
kösd le a lassu HDD t hogy mi történik
2014. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

probléma ugyanaz. Most mélyebben beletúrtam magam a dolgokba, és úgy veszem észre hogy a "beragadt program" okozza.

[link]


A cod2 játékot már egy microsoft fixit tool segítségével sikerült letörölnöm, de még mindíg nehezen töröl. Most is egy google earth progit is 5perce csak töröl...

Ez a kép fogad meg a "homokóra"

[link]

2014. szept. 7. 15:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Emeld meg a virtualismemoriát
2014. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hmm megvan a megoldás, csak rossz helyen kerestem! :D

Sajnos ez a probléma nem csak nálam fordult elő. (nekem ugyan most ez szerencse)

A közvetlen oka a problémának az én esetemben a Volume Shadow Copy Service (VSS), amely valamilyen kifürkészhetetlen okból leállt. Ez a szolgáltatás szükséges a rendszer-visszaállításhoz, és a legtöbb telepítő elindít egy visszaállítási pontot. A telepítés vár erre a visszaállítási pont létrehozására egy hosszú ideig, és csak azután folytatódik a telepítés/törlés ha visszaállítási pont létrehozása sikertelen. Sajnos a telepítő nem ad hibaüzenetet erről a hibáról.

Alapból nem tudtam rendszer visszaállító pontot sem létesíteni.

Ezzel (is) lehet ezt a problémát fixálni. (bár a nod32 nem engedte megnyitni az oldalt veszélyes oldalnak nyilvánította)

[link]


A másik a windows7 manager, amiben szintén szerepel a fix it a képen látható ponton! :)

[link]

Restart után 2-3 másodperc alatt törölt is már programot, és már a rendszervisszaállítás is megy!

Köszönöm, hogy szántál rám időt és hogy ötleteket adtál! ;) Teljesen véletlenül találtam rá a megoldásra. :)

Ja igen ha esetleg valakinek ilyen problémája lenne a windows7 manager honlapja itt: [link]

2014. szept. 7. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!