Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan vagy miért eszi meg a...

Hogyan vagy miért eszi meg a merevlemezt a windows, egyáltalán normális ez?

Figyelt kérdés

Nos tavaly novemberében tettem utoljára újra a Win8-at a gépemen egy 60 gigás partícióra és azóta hogy feltettem semmi új dolgot nem telepítettem és nem pakoltam semmit a rendszerpartícióra... és tegnap vettem észre hogy alig van másfél giga hely a c-n meg már pár napja dobálja a figyelmeztetőket hogy kevés a hely, így kénytelen voltam adni neki területet a d partícióból.


Mikor feltelepítettem mindent, minden programot amit használok és mindent lefrissítettem még kb 30 giga hely maradt aztán most majdnem egy évvel később elfogyott mind úgy hogy semmit nem tettem rá...


Mikor feltettem át tettem a lapozófájlt a d-re hogy a c-ről ne fogja a helyet a felesleges dolgokat amik nem kellenek mindig ellenörzöm és törlöm, ccleanert rendszeresen hetente minimum 1-2 alkalommal futtatok töredezettségmentesíteni havi 1-2 alkalommal


Szerintetek mi baja lehet?



2014. szept. 12. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
A win8-at annyira nem ismerem, de a korábbi verzióknál is gyakori probléma volt, hogy a régóta használt rendszereken rengeteg "beragadt file" maradt. Nézz körül a temp mappákban, temporary internet files esetleg. Nem igazán tudom 8-ban ezek hol vannak de lehetséges, hogy ez a gondok forrása. Érdemes ezen felül megnézegetni konkrétan mi mennyit foglal és miért.
2014. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem régebben (xp-n) egyszer feltűnt, hogy vlaamelyik temp mappa tele van youtube-os videókkal (flv-kkel asszem). Nem tudom, hogy ezt javították-e már, elég megdöbbentő volt...


A másik, amit észrevettem az, hogy Total Comanderben ha tömörített fájlokba mászok bele, akkor ugye kicsomagolja egy temp mappába. És nagyon sokszor utána ott is marad...


Szóval szerintem is a sok "apró" temp file, mappa miatt fogyhatott el a hely, ahogy #1-es írja. Azokat próbáld meg kiüríteni (a CCleanerben van asszem erre lehetőség).

2014. szept. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1.... igen ezt én is észrevettem még xp-nél is sőt másik gépen win7 van és annál is ... ha többet használom akkor még hamarabb megtelik a lemez... egyébként engedélyeztem a rejtett fájlokat és mappákat és az az érdekes hogy az össz méret nem egyezik meg azzal ami foglaltként van... próbáltam töredezettségmentesíteni, próbáltam ccleanerrel a szabad területet törölni mert régebben volt hogy segített de most az sem.. valamint próbáltam két vírusírtót is, persze úhy hogy az egyiket letöröltem még a másik fent vol hogy nem-e valami vírus de egyik sem talált semmit... a kaspersky-t és az ESS-t próbáltam
2014. szept. 12. 09:02
 4/7 A kérdező kommentje:
vagyis #2-esnek....
2014. szept. 12. 09:03
 5/7 A kérdező kommentje:
a win7-es gépünkön június 6.-ai a telepítés és 60 gigából 11 a szabad úgy hogy még júniusban volt bőven 30 giga és azóta itt sem volt telepítés
2014. szept. 12. 09:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg program a C re pakolja az ideiglenes file okat, ha nem állítod be külön, hogy hova rakja(nem tudom, hogy miket használsz, de ha bármilyen grafikai munkát végzel, akkor én itt kezdeném a keresést), az ilyen-olyan cache file okról nem is szólva.

Pár éve elég sokat használtam a tuneup ot, elég jó karbantartó cuccai vannak, többek között ezeket az ideiglenes, és cache fileokat is ki tudja törölni.

2014. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a PrivaZer takarító programot ajánlom. Nálam első használat után több gigányi felesleges dolgoktól szabadított meg. :)

Plusz első használatnál kérdezi, hogy bekapcsolod e azt hogy kikapcsolja a gépeden a hibernálás funkciót, ezzel szintén rengeteg helyet felszabadítva.


Egyébként tényleg érdemes megnézni, hogy amit használsz programokat, az hova pakolja dolgokat.

2014. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!