Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezt másnak is csinálja a...

Ezt másnak is csinálja a Windows 8.1?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám hogy felraktam a Windows 8.1-et egy másik partícióra, alapból a windows 7 van fent de mostanába inkább szokom át a 8.1-re.


Maga a probléma az hogy amikor bootol a rendszer és elérkezik a rendszerválasztáshoz, akkor ugye win8.1-et választom és utána csomószor nem bootol be rendesen. Mutatja a logót, egy kicsit a töltőanimációt is, de ez az egész kb 10 másodperc utána feketeség, és volt hogy fél órát hagytam és nem indult be csak a fekete képernyő. Letöröltem a win7-et, újraraktam a 8.1-et, a probléma megvan ugyanúgy, közvetlen ebbe bootolásba is. Úgy tudok belépni a rendszerbe hogy újraindítom a gépet, akkor jól beindul de francnak sincs kedve folyton ezt játszani... Valami megoldás? Már mindent kipróbáltam ami szerintem baj lehetett (ugye win letörlés, újratelepítés, repartition, format, chkdsk, registry cleaner, vinyó baj nem lehet mert alig pár hónapos és win7-tel nincs ez a baj)


A windows pedig hivatalos, hallgatói licence (dreamspark) körében van meg, mielőtt az lenne a baj hogy rosszat szedtem le.



2014. szept. 13. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokaknak biztos tök jól megy a Win7 - Win8.1 dual boot, de engem is megszivatott. Volt mentésem, így visszatettem az egyébként a két Windows 7 miatt már dual boot Windows 7 betöltőt, ez pedig képes indítani mindkét rendszert probléma nélkül.

A Windows 8.1 miatt előszőr bejön egy metro felületű boot menü amiben kiválasztva a Win7-et újraindul a gép, így indul a Windows 7. A 8.1-nek viszont ilyenkor újraindulás és fekete kép nélkül azonnal a bejelentkező ablaknál kellene lennie.

Ez segíthet:

http://dirty(egybeírva, zárójelek nélkül; így engedte linkelni)windows.hu/2013/11/08/hogyan-keruljuk-el-dupla-ujrainditas-windows-88-1-dual-boot-os-rendszeren/

2014. szept. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
easybcd-n telepítsd újra az mrb-t (és állíts be h ott van C:-n win is :D )
2015. ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!