Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van nagyon sok vektorgrafikus...

Van nagyon sok vektorgrafikus fájlom, amiben vonalrajzok vannak. Hogyan lehetne olyan vektorgrafikus ábrákká konvertálni, amiben a vonalak nem vonalak, hanem síkidomok?

Figyelt kérdés
CorelDraw-ban vannak, de nyilván át tudom konvertálni svg-be vagy másba, csak nem tudom milyen programon belül lehetne a vonalakat határvonal nélküli síkidomokra váltani.

2014. szept. 15. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Paint Bucket tool
2014. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

PS-em sajnos nincsen


semmi más nem tudja?

Corel-ben nincs erre megoldás?

2014. szept. 15. 23:08
 3/8 tabaki ***** válasza:
Biztos, hogy Corelban is nagyon egyszerű a megoldás, de én időtlen idők óta csak ingyenprogramokat használok. Inkscape-ben ez mindenesetre problémátlan: Útvonal > Útvonal átalakítása objektummá. Ezzel az addigi vonalból annak megfelelő felület lesz. Ha keresgélsz, nyilván a Corelban is találsz hasonlót.
2014. szept. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem értem a kérdést sem, a következő okok miatt :


1. A Corelben ha egy darab görbéd van (két pontot köt össze egyenesen vagy kacskaringósan) akkor azt, hogyan szeretnéd sikidommá alakitani ?


(Maximum tudsz belőle késziteni egy téglalapot ami körbefogja a kacskaringós vonalat)


2. Ha több görbéd van és folyamatosok a görbék (egyik görbe végéből indul a következő görbe eleje) akkor ezen objektumok már egy nyitott sikidomnak tekinthetőek) ahhoz, ogy ki tudd tölteni a belsejét a nyitott sikidomnak "össze" kell kötni a kezdő illetve a végpontot valamilyen görbével, ezt viszont szerintem semmilyen program nem tudja (illetve tudja de csak valamilyen módszerre pl egyenest használ az összekötéshez ami nem biztosm hogy megfelel a célnak, gondolj egy háromnegyed körre, aminek a negyedik negyedét egyenessel köti össze a módszer.)


3. Csoportosithatod a görbéidett corelben (group) Kijelölés után CTRL+G ilyenkor egy objektumként kezeli a dolgokat, viszont kitölteni igy sem tudod őket.


4. Megpróbálhatod a következőt (nem tudom milyen eredmény fog születni belőle - nyitott sikidomok esetében, biztosan nem fogja "zárt"-tá tenni őket a program) :


Kiexportálod a meglévő objektumokat egy bitmap fájlba (viszonylag nagy felbontást válasz és veszteségmentes tömöritésű fájlt, szerintem a legjobb a BMP)


Aztán a kiexportált BMP filét beimportálod egy üres dokumentumba, Kijelölöd és jobb egér gomb majd a menűből Bitkép Vektorizálása menüpont választva Felajánl vagy 4-5 lehetőséget a vektorizálásra, illetve a választott lehetőségen túl még finomitani is lehet.


Ha megvan a vektorizálás, a beimportál bitképet kitörlöd és elvileg kész is vagy.


Sok sikert

Üdv.

2014. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Inkscape tökéletes, én is azt használok csak a fájlok CDR-ben voltak, de azokat átalakítom úgy is. Remélem az Inkscape-es válaszoló nem értette félre a kérdésemet és tényleg működik, mindjárt kipróbálom.
2014. szept. 16. 08:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "Stroke to Path" valóban ezt csinálja!
2014. szept. 16. 08:55
 7/8 tabaki ***** válasza:

Annyiban hülyeséget írtam, hogy a megfelelő menüpont helyesen:

Útvonal > KÖRvonal átalakítása objektummá.

Itt van, amire gondolok:

[link]

2014. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:
Elkéstem...
2014. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!