Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha megírok egy képletet...

Dr.G.M. kérdése:

Ha megírok egy képletet OpenOffice Mathban, azt hogy tudom beilleszteni egy másik dokumentumba?

Figyelt kérdés

2014. szept. 16. 20:38
 1/3 tabaki ***** válasza:

LibreOffice-ban mondom, remélem, OO-ban is működik. Fogalmam sincs, hogy tényleg így álmodták-e meg hivatalosan.

A Mathban másold ki a szerkesztősor tartalmát, utána a Writerben: Beszúrás > Objektum Képlet... Itt jön a furcsaság, mert a kerettel együtt megjelennek a Math szerkesztőtáblái is, vagyis akár itt is megszerkeszthetted volna az egészet. Az itteni szerkesztősorba illeszd be a kimásolt képletet, és az szabályosan meg is jelenik a keretben.

Köztünk legyen mondva, meglehetősen tanácstalanul állok a Math önálló programként való létezése előtt. Két hasznát látom, egyik se tűnik túl jelentősnek: Egyfelől "játszótér", ahol a szövegtől függetlenül építheted föl a képleteidet, másfelől pedig önállóan külön fájlokba mentheted őket. Amennyire átlátom, mindkettőt megtehetnéd a Writeren belül (sőt, onnét máshol is használható képfájlba is exportálhatnád), úgyhogy továbbra sem értem, mi akar lenni ez a Math.

2014. szept. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
@Tengor: Igazság szerint azért lett külön program (tudtommal), mivel LaTeX-szerű képletszerkesztőként funkcionál, tehát a létrejött képletet önálló egységként kezelik. De szerintem a fejlesztői inkább meg tudják ezt mondani.
2014. szept. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sikerült megoldanom a problémát!
2014. szept. 18. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!