Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sürgősen ha bárki tudná - a...

Sürgősen ha bárki tudná - a download astro oldalról töltöttem le egy régebbi skype verziót, de amit feltelepített, nem volt sehol, mi a teendő ilyenkor, ja és ismeri valaki ezt az oldalt?

Figyelt kérdés

Windows xp home editionnal dolgozom, és a skypeom egyszer csak nem engedett be.

Leszedtem, telepítettem újra, régebbi, majd újabb verziókat, de nem engedte azt se használni, kijött a "szokásos" kernel32.dll hiba, mindig ezt írja ki.

Korábbi internetes infók alapján sp3 verzió kellene, de nekem az van, mégsem megy.


A problémára megoldásnak tűnt a skype 6.6.0.106 verzió letöltése, a [link] oldalról.


Következő történt, letöltöm, elkezdi futtatni, erre kijött valami, amit letöltött, de amikor a megnyitása kattintottam, nem történt semmi.

Nincs skype.


Lehet hogy valami vírust töltöttem le?

Mit tegyek, hol keressem?


Milyen tapasztalatok vannak a download astro oldallal?


A skype problémával lehetne esetleg tenni valamit?


Nagyon várom a válaszokat, és köszönöm a segítségetekt!



2014. szept. 24. 05:59
 1/8 A kérdező kommentje:

Na, kxxrvajó, most néztem, hogy egy Webcellende Ltd. van megadva gyártóként, alig van róluk valami, na most be vagyok tojva, hogy valami kémprogramot töltöttem le... hihetetlen, olyan volt a képernyőn, mint egy telepítővarázsló, és amikor végzett, nem történt semmi.

Segítség! Légyszi valaki!

2014. szept. 24. 06:12
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Akkor marad a jó öreg rendszer visszaállítás funkció. Ha mákod van az segít rajta, állítsad vissza egy korábbi időpontra a telepítés előttről. Ha sikerült akkor jöhet a spyware írtás pl.: NOD + spybot használata. Ha nem sikerült a rendszer visszaállítás akkor viszont a teljes Windows újratelepítése oldja meg véglegesen a problémádat. Még egy tipp: Ha a telepítés óta használtál bármit amihez személyes adatokat kellett megadnod, akkor ott sürgősen cserélj jelszavakat egy olyan gépen ami nincs megfertőződve. És kérj elnézést azoktól a személyektől akinek az e-mail címe szereped a géped kontakt listájában mert azok mostantól gazdagabbak lesznek napi pár 10-100 spam e-maillel.

2014. szept. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Basszus, most meg az van, hogy a böngészőm (firefox) alapállása egy "astromenda.com" oldalra változott, és nem tudom visszaállítani!


ÉS megjelent egy olyan ikon az asztalon, hogy "cute the rope" játékként van jelezve, de én ilyet nem telepítenék soha - csaj lévén nem érdekelnek az ilyenek.


Hogy kell ezt a rendszervisszaállítást?


A malwarebytes segítene vagy előbb ezt kell?

2014. szept. 24. 08:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Telepíteni csak hivatalos forrásból szabad. Persze van 1-2 ilyen oldal, mint pl a filehippo, amik megbízhatóak.

Régebbi verzió telepítése nem oldaná meg a problémát, ugyanis valószínűleg be sem tudnál vele lépni. Sok fejlesztő kötelezővé teszi a legújabb verzió használatát (nem tudom skype esetében is igaz-e), de ennek nem csak technikai de biztonsági okai is vannak, hiszen az új verzióban ki van javítva egy csomó hiba ami a régiben benne volt.


A rendszer esetében valóban segíthetne ha (bár én inkább más programokat ajánlok) Avast free-t és malwarebytes free-t futtatsz. Sőt egy rendszertöltéskori vizsgálat sem volna rossz. Összességébe véve a kernelre hivatkozó skype és kártevőktől hemzsegő rendszer problémáját: egy windows újratelepítés célravezetőbb lenne.

2014. szept. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 ezt hívják adwarenek. De nem hiszem, hogy csak ennyi települt volna a gépedre. Próbálkozhatsz malwarebytes-al de a végleges megoldás akkor is a rendszer újratelepítése lenne.
2014. szept. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 csacsi2 ***** válasza:

futtasd le a malwarebytest, ha nem oldja meg mert nem minden vírust lehet törléssel eltávolítani és valószinü többszörös a fertőzés, azaz el lehet de az oprendszer is "belerokkan" akkor jöhet a rendszervisszaállítás, ha az sem segít akkor a védett fájlok hejreállítása, ha az sem akkor a javító telepítés és ha még így sem akkor az oprendszer újratelepítése.

Nem tudom mennyire vagy járatos ezekben, de ahogy kiveszem nem nagyon. Malwarebytes csak kiegészítő védelem. Szükséges egy vírusírtó is, mivel ezek szerint nincs megfelelő védelmed. Az eset nod (eset smart security jó választás lehet, fizetős de újságos kódokkal meghosszabítható).

egyszóval ha nem megy akkor kérj meg valakit.

1) Malwarebytes

2) rendszervisszaállítás (mivel oprendszert nem írtad, pedig lényeges)

[link]

3) Védett fájlok.

futtatásba: cmd

parancssorba: sfc /scannow

(telepítőlemezt helyezd be)

4) helyreállítás telepítőlemezről, miközben boot -ból elindítod a telepítőt válaszd a javítás lehetőséget

5) u.a csak ne a javítást hanem a teljes újratelepítést formázással (ez töröl minden adatot a merevlemezről!!!)

2014. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én ismerem ezt az oldalt! Első számú szabály:

SOHA!!! ISMÉTLEM SOHA NE TÖLTS LE SEMMIT A DOWNLOAD ASTRO .HU RÓL MERT AZ MINDIG VÍRUSOS !!!! Nekem is mindig a panda antivírus szúrja ki hogy majdnem benyeltem egy trójai vírust a fájl letöltése miatt! Úgyhogy soha ne tedd!

2017. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 PISTA++++ ***** válasza:

Csak az a baj vle hogy a google találati között mindig ez a szar is megjelenik. Pl; Utorrent 2017,Office 2017 és minden más hasznos program ami mellet egy 2017-es van.

Egyébként tényleg ne tölts onann le semmit! Mert nem a 2017-est kapod hanem egy ösrégi verzióját az alkalmazásnak pl nekem a daemon toolsnál volt ez és a windows 10-zem jelezte hogy az alkalmazás nem futattható ezen gépen. Ugyhogy ne MENj fel rá. Idegesitö hogy ez a magyar adweres sz*rt is lehet látni a találatoknál. Hogy tudnám azt onann kivenni? Vagy ez lehetetlen?

2017. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!