Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pro Tools vagy Cubase?

Pro Tools vagy Cubase?

Figyelt kérdés
Felvételre, (vokál) valamint keverésre és masteringre használnám, melyikkel járnék jobban?

#Cubase #Pro Tools #Keverés és Mastering
2014. szept. 24. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok zenész, de úgy tudom, hogy erre a pro tools egy fokkal jobb. A cubase inkább a midi-ben erős.
2014. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Wdhun egy teljesen ostoba baromságot mondott. A Cubase tudja azt, amit a Pro Tools, csak

a.) nem olyan drága

b.) nem kell hozzá egy Pro Tools hardver ahhoz, hogy ténylegesen értelme legyen használni.

c.) A Cubase tud minden VST-t használni, és egy RTAS plugint sem, szemben a Pro Toolssal, ami egy VST-t sem tud használni, viszont RTAS-t igen.

A Cubase-zel járnál jobban, mert ahhoz elég egy normális hangkártyát venned, nem kell egy méregdrága Pro Tools cucc hozzá. Ha veszel mondjuk bármilyen Focusrite cuccot, minőségben bőven hozod azt, amit az azonos árú Pro Tools hoz.

Arról már nem is beszélve, hogy ha nem tetszik a Cubase, még mindig kipróbálhatsz 40 másik programot, akár a Logic-ot is vele, de a pro Tools hardware híres arról, hogy igen limitáltan lehet használni más eszközökkel.

Szóval Cubase + megfelelő Waves plugin pack, egy jó hangkártya/audio interface, és tiéd a világ.

Az egy és egyetlen ismert ok arra, hogy valakinek muszáj legyen Pro Toolst használnia, az az, hogy ha nem tud meglenni a JoeMeek kompresszor plugin nélkül. Én ennek orvoslására megvettem az igazit, vasból, és Cubase-t használok továbbra is :)

2014. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 Azért teljesen ostoba baromságnak nem mondanám. Igaz, nem személyes tapasztalat, de olyanok mondták akik használják. Az ő véleményüket vettem alapul.


Senki nem mondta, hogy a Cubase erre alkalmatlan. Én azt írtam csak, hogy a másik egy fokkal jobb állítólag. Hobbi szinten én is a Cubase-t használom. Azontúl úgy tudtam, hogy az új verziókban már nincs olyan szigorúan limitálva a használható eszközök listája. Lehet tévedtem ebben. Akkor elnézést. (A hangnem viszont kicsit sértő volt..)

2014. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ui: Logic pedig csak mac-re van, szóval ezt érdemes figyelembe venni.
2014. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Előszöri is kösz szépen a hasznos válaszokat! Én a Cubase mellett döntöttem. Mivel viszont nem olcsó dolog letöltöttem... Egész pontosan a Cubase 5.1-et. Telepítettem, de minden belépéskor arra kér, hogy regisztráljak. Ha nem teszem meg, akkor lesznek benne opciók ( effektek, kompresszorok VST-k stb...)amit nem tudok használni? Sajnos tutorial videókban sem mutatnak többet, telepítés után a regisztráció később opcióra kattintással el van intézve a dolog. Megköszönném, ha ebben is tudnátok segíteni!
2014. szept. 24. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!